Zomrel legendárny Walter Smith, s futbalistami Glasgow Rangers získal až desať ligových titulov

26.10.2021 (Webnoviny.sk) – Niekdajší tréner škótskej futbalovej reprezentácie Walter Smith odišiel na večnosť vo veku 73 rokov. Rodák z Lanarku bol známy najmä ako hlavný kouč klubu Glasgow Rangers, s ktorým získal až desať ligových titulov.

„Je takmer nemožné opísať, čo Walter znamenal pre každého z nás v Glasgowe Rangers. Stelesňoval všetko, čím by správny člen Rangers mal byť. Jeho charakter a vodcovstvo boli na špičkovej úrovni,“ uviedol prezident klubu Douglas Park a doplnil, že za úmrtím Waltera Smitha bola choroba, s ktorou v ostatnom období bojoval.

Klub dotiahol do finále Pohára UEFA

Walter Smith viedol Glasgow Rangers dvakrát, najprv v rokoch 1991 až 1998 a potom v období 2007 – 2011. Prvé pôsobenie pretavil v zisk siedmich majstrovských titulov a k tomu pridal trikrát prvenstvo v národnom pohári aj ligovom pohári.

Na lavičku „jazdcov“ sa vrátil v roku 2007 a pridal ďalšie tri tituly, päť pohárových prvenstiev a klub dotiahol až do finále Pohára UEFA v roku 2008.

Veľký a moderný tréner

Medzitým štyri sezóny v Anglicku viedol Leeds United a potom tri roky reprezentáciu Škótska. V decembri 2004 bol veľmi krátko aj asistentom Sira Alexa Fergusona v Manchestri United. V roku 2013 bol tiež niekoľko mesiacov prezidentom škótskeho tímu z Ibrox Parku.

„Walter Smith bol jedným z veľkých moderných trénerov. A bol omnoho viac ako len tréner. Pre mnohých bol priateľ, vodca, veľvyslanec a predovšetkým legenda,“ dodal Douglas Park.

Viac k témam: Tréner, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel legendárny Walter Smith, s futbalistami Glasgow Rangers získal až desať ligových titulov © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.