Zomrel štátny tajomník Vladimír Dolinay, stal sa obeťou dopravnej nehody pri Komárne

25.7.2020 (Webnoviny.sk) – Obeťou sobotnej dopravnej nehody pri Komárne, pri ktorej sa zrazili dve osobné autá, bol štátny tajomník ministerstva kultúry Vladimír Dolinay. Na sociálnej sieti o tom informovalo ministerstvo kultúry (MK SR). Agentúru SITA v sobotu krátko pred 15.30 informovala Katarína Križanová z Prezídia hasičského a záchranného zboru o dopravnej nehode v okresne Komárno, pri ktorej sa zrazili dve osobné autá s celkovo piatimi pasažiermi.

Kým štyri osoby utrpeli rôzny rozsah zranení, jeden z pasažierov nehodu neprežil. Podvečer MK SR informovalo, že obeťou dopravnej nehody bol práve Dolinay. Ten sa funkcie štátneho tajomníka ujal 1. júla. Svoju sústrasť pozostalým už vyjadrila prezidentka Zuzana Čaputová aj premiér Igor Matovič (OĽaNO).

Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadruje úprimnú sústrasť rodine, blízkym a kolegom štátneho tajomníka Vladimíra Dolinaya,” uviedla pre agentúru SITA Martina Goffová, riaditeľka odboru komunikácie kancelárie prezidenta.

Igor Matovič vyjadril svoju sústrasť prostredníctvom sociálnej siete. „Úprimnú sústrasť. Vlada Dolinaya som poznal málo, ale už na základe toho mála som sa tešil, že práve jeho si vybrali ľudia za štátneho tajomníka k Natálii na ministerstvo kultúry. Vyžarovala z neho pokora a odhodlanie, práve tie vlastnosti, ktorými by mal oplývať každý dobrý politik. Odpočívaj v pokoji, kamarát … a mysli na nás, my budeme na Teba tiež,” uviedol premiér v statuse.

Viac k témam: štátny tajomník, tragická dopravná nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel štátny tajomník Vladimír Dolinay, stal sa obeťou dopravnej nehody pri Komárne © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.