Kategórie
Svet

Zomrel vojak z kultovej fotogafie, na ktorej bozkáva ženu v uniforme

Fotografia vznikla 14. augusta 1945 na Times Square v New Yorku. PROVIDENCE 18. februára (WebNoviny.sk) – Vo veku 95 rokov zomrel George Mendonsa známy z kultovej fotografie, na ktorej pri príležitosti porážky Japonska v 2. svetovej vojne bozkáva na Times Square v New Yorku ženu v uniforme. Smutnú správu potvrdila jeho dcéra Sharon Molleur, ktorá pre

PROVIDENCE 18. februára (WebNoviny.sk) – Vo veku 95 rokov zomrel George Mendonsa známy z kultovej fotografie, na ktorej pri príležitosti porážky Japonska v 2. svetovej vojne bozkáva na Times Square v New Yorku ženu v uniforme.

Smutnú správu potvrdila jeho dcéra Sharon Molleur, ktorá pre noviny The Providence Journal uviedla, že jej otec v nedeľu spadol a dostal záchvat. Skonal v zariadení opatrovateľskej služby v Middletowne na Rhode Island, kde žil 70 rokov s jeho manželkou. Zomrel len dva dni pred svojimi 96. narodeninami.

Fotografia vznikla 14. augusta 1945 a žena, ktorú Mendonsa bozkával, sa volala Greta Zimmer Friedman. Pracovala ako zubná asistentka. Autorom jednej z najznámejších fotografií 20. storočia je Alfred Eisenstaedt. Friedman zomrela v roku 2016. Dožila sa 92 rokov.

Viac k témam: úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel vojak z kultovej fotogafie, na ktorej bozkáva ženu v uniforme © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.

Exit mobile version