Zostava Slovenska na Nemecko je známa, opäť bude chýbať Ďaloga a na súpisku pribudli dve mená

Share

Zostava Slovenska na Nemecko je známa, opäť bude chýbať Ďaloga a na súpisku pribudli dve mená

KOŠICE 15. mája (WebNoviny.sk) – Zranený obranca slovenskej hokejovej reprezentácie Marek Ďaloga do zápasov národného tímu SR počas MS 2019 nezasiahne minimálne do konca aktuálneho týždňa.

Na súpiske už aj Bondra a Godla

Hrať nebude v stredu proti Nemcom, v piatok proti Francúzom ani v sobotu proti Britom. V závere týždňa lekári vyhodnotia jeho stav a padne rozhodnutia, ako ďalej.

„Dnes sme s ním absolvovali vyšetrenie vo fakultnej nemocnici a hojenie je v poriadku, nie sú komplikácie. Začal s individuálnou prípravou mimo ľadu a záťaž toleruje. Pre možné riziká a komplikácie tento týždeň do diania nezasiahne. Ostatní chlapci sú zdraví a nie je dôvod, aby niektorí z nich nehral,“ zhodnotil lekár slovenskej výpravy Ján Grauzel.

Známe je už aj to, že vedenie slovenskej reprezentácie v stredu zaplní zostávajúce dve miesta na turnajovej súpiske – hrať teda môžu už aj útočník Dávid Bondra a brankár Denis Godla.

Do bránky proti Nemecku pôjde Čiliak

V stredajšom večernom zápase proti nemeckému tímu by mal od začiatku chytať Marek Čiliak, medzi korčuliarmi by nemalo prísť k žiadnej zmene v porovnaní s pondelkovým duelom proti Kanade.

„Máme pred sebou ťažký zápas. Očakávame, že Nemci budú brániť stredné pásmo. My musíme hrať rýchlo, aby sa nestihli dostať do brániaceho tvaru. Musíme dostávať puky za nich a nestrácať ich v strednom pásme, pretože oni budú čakať na protiútoky. Musíme hrať disciplinovane, aby sme nehrali veľa oslabení,“ informoval asistent trénera Andrej Podkonický.

Slováci na domácom šampionáte zatiaľ získali z troch duelov tri body, po triumfe nad Američanmi (4:1) prehrali s Fínmi (2:4) aj Kanaďanmi (5:6).

Viac o MS v hokeji 2019

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019, nemecká hokejová reprezentácia, slovenská hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Zostava Slovenska na Nemecko je známa, opäť bude chýbať Ďaloga a na súpisku pribudli dve mená © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: Hokej

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.