Site icon Spišiakoviny

Zrážku s Fiatom Ducato neprežil 62-ročný cyklista, polícia zatiaľ nevie určiť vinníka nehody (foto)

24.1.2022 (Webnoviny.sk) – Dopravní policajti vyšetrujú okolnosti ďalšej tragickej nehody v okrese Dunajská Streda, ktorú neprežil 62-ročný cyklista. Za doposiaľ presne nezistených okolností narazil v pondelok krátko po 8:00 medzi Milinovicami a Čiližskou Radvaňou vodič Fiatu Ducato do zadnej časti bicykla. Cyklista po náraze na následky zranení na mieste zomrel.

Ako informuje polícia na sociálnej sieti, zatiaľ nie je možné presne určiť, kto nehodu zavinil. Polícia alkohol u vodiča nezistila, cyklistovi bude na tieto účely odobratá krv. Mieru zavinenia polícia naďalej preveruje.

Počet usmrtených stúpol o sto percent

Za január eviduje polícia v Trnavskom kraji podľa jej hovorkyne Márie Linkešovej 68 dopravných nehôd, pri ktorých prišli štyria ľudia o život, ďalší štyria boli ťažko zranení a 35 ľudí utrpelo ľahké zranenia.

Aj keď sa počet nehôd oproti rovnakému obdobiu minulého roku zvýšil len mierne, počet usmrtených vzrástol o 100 percent, výrazne sa navýšil aj počet ťažko zranených a v plusových číslach sú aj počty ľahko zranených osôb.

Polícia spúšťa intenzívnejšie kontroly

Ešte pred pondelkovou tragickou nehodou avizovala polícia od pondelka 24. januára intenzívnejšie kontroly dodržiavania povinností chodcov a cyklistov a rovnako aj dodržiavanie povinností vodičov voči chodcom a cyklistom.

Do akcie budú podľa hovorkyne Prezídia Policajného zboru Denisy Bárdyovej okrem dopravných policajtov zapojené aj ďalšie zložky, poriadkoví a železniční policajti.

Viac k témam: Zrážka auta s cyklistom
Zdroj: Webnoviny.sk – Zrážku s Fiatom Ducato neprežil 62-ročný cyklista, polícia zatiaľ nevie určiť vinníka nehody (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Exit mobile version