Úvod  >  Článok:  VIDEO: Chcel policajtom ujsť v protismere – ťažko zranil dieťa

VIDEO: Chcel policajtom ujsť v protismere – ťažko zranil dieťa

Včera (4.9.)  okolo 22:00 sa odohrala „naháňačka“ medzi policajtmi a autom značky Renault Megane, ktoré viedol 30-ročný muž.

Policajná hliadka spozorovala, že pred hlavným vchodom na parkovisku do obchodného centra na Zlatých Pieskoch stojí auto, ktorému chýba predné EVČ.  Z toho dôvodu chceli policajti toto auto zastaviť, ale vodič nereagoval na svetelné a zvukové znamenia.  Miesto toho vošiel do protismeru v smere na ulicu Rožňavskú a chcel pred nimi ujsť.  Jazdou v protismere ohrozoval všetkých účastníkov cestnej premávky.  Na križovatka ulíc Bojnícka-Galvaniho-Rožňavská pravdepodobne nezvládol riadenie a narazil do stĺpu verejného osvetlenia.

Vodič bol hneď zadržaný, zarážajúce však je, že v aute sa nachádzali dve malé deti vo veku 1 a 3 roky a tiež 32-ročná žena.  Ročné dieťa utrpelo ťažké zranenia, RZP bolo prevezené nemocnice. Ostatní sa zranili len ľahko.

Zistené bolo, že vodič nemá vodičské oprávnenie a bolo po ňom vyhlásené pátranie.

UNIKAL V PROTISMERE A ŤAŽKO ZRANIL DETI O tom, že riskantná jazda – môže pre vodiča skončiť aj s vážnymi následkami, sa na vlastnej koži presvedčil 30-ročný vodič osobného motorového vozidla Renault Megane, ktorého jazda skončila vážnou dopravnou nehodou. Včera krátko pred 21.40 h spozorovala hliadka PZ na parkovisku pred hlavným vchodom do obchodného centra na Zlatých pieskoch motorové vozidlo zn. Renault Megane, ktorému chýbalo predné EČV. Toto vozidlo chcela hliadka PZ následne zákonným spôsobom zastaviť avšak vodič na opakované svetelné a zvukové znamenia na zastavenie nereagoval, vošiel do protismernej časti vozovky v smere na ulicu Rožňavskú a pred hliadkou chcel ujsť. Vodič na opakované znamenia na zastavenie nereagoval, pokračoval jazdou v protismere a ohrozoval neprimeranou a riskantnou jazdou ostatných účastníkov cestnej premávky. V križovatke ulíc Bojnícka – Galvaniho – Rožňavská vodič pravdepodobne nezvládol riadenie vozidla a následne došlo k nárazu vozidla do stĺpa verejného osvetlenia. Vodič bol po príchode na miesto bezodkladne obmedzený na osobnej slobode a za účelom zistenia prítomnosti alkoholu v krvi bol nariadený odber krvi vodiča v zdravotníckom zariadení. Vo vozidle sa nachádzala aj 32-ročná žena a dve maloleté osoby – vo veku 1 rok a 3 roky. Hliadka PZ na mieste bezodkladne poskytla maloletým osobám potrebnú pomoc, a nakoľko z vozidla unikali prevádzkové kvapaliny a bolo vidieť dymenie z motorovej časti vozidla, zabezpečila miesto pred ich únikom. Nehodou utrpel 30-ročný vodič, 32-ročná žena a 3 ročná maloletá osoba ľahké zranenia, s ktorými boli prevezení do jednej z bratislavských nemocníc. Druhá maloletá osoba utrpela pri nehode ťažké zranenia, s ktorými bola rovnako bezodkladne po príchode RZP na miesto prevezená do nemocnice.Preverovaním bolo zároveň preukázané, že vodič nie je držiteľom vodičského oprávnenia a bolo po ňom vyhlásené pátranie príslušnými útvarmi Policajného zboru. Presné príčiny a okolnosti tejto nehody, ako aj vyvodenie trestnoprávnej zodpovednosti voči vodičovi je predmetom v súčasnej dobe prebiehajúceho vyšetrovania.

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Utorok 5. septembra 2017

Zdroj: Facebook – Polícia Slovenskej republiky

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním