Krádeže, ktoré sa podarilo objasniť

 
 

Krádeže, ktoré sa podarilo objasniť

Policajtom z Košického kraja sa podarilo objasniť nové krádeže. V okrese Košice-okolie bol obvinený 22-ročný Kevin zo spáchania prečinov porušovania domovej slobody a krádeže.  Muž mal v polovici júna neoprávnene vniknúť na pozemok rodinného domu, ktorý sa nachádza v obci Nižná Myšľa, kde spred garáže ukradol štyri elektróny s pneumatikami. Týmto činom spôsobil škodu vo výške 370€. V prípade dokázania viny obvinenému hrozí až dvojročné väzenie.

Ďalšiu krádež objasnili rožňavskí policajti, ktorí obvinili zo spáchania prečinu porušovania domovej slobody 15-ročného Vladimíra.  Obvinený sa začiatkom júla vlámal do chaty v Slavošovciach, v časti, ktorá sa nazýva Dubniaky. Z tejto chaty odcudzil fľaše s alkoholom a reproduktory.  Poškodenému vznikla škoda za približne 55€.  V prípade dokázania viny ako mladistvému, mu hrozí ročné väzenie.

Posledným obvineným je 25-ročný Igor z Trebišova, ktorý čelí obvineniu zo spáchania prečinu porušovania domovej slobody. Začiatkom júla sa obvinený spolu s maloletým (12-ročným) chlapcom  vlámal do rodinného domu na Mlynskej ulici v Trebišove a z jeho prístavby ukradol elektroniku, káble a odev. Škoda bola vyčíslená na približne 100€.  V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach

Foto: ilustračné – pixabay.com

Tento článok zaujal veľa ľudí