Leteckí záchranári leteli na pomoc obarenému dieťaťu aj zranenému paraglajdistovi

Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE z Košíc letela dnes v popoludňajších hodinách do obce Drnava (okres Rožňava) k úrazu 3-ročného dieťaťa, ktoré sa obarilo horúcou vodou.

Ako nás informovala PR manažérka a hovorkyňa Zuzana Hopjaková, záchranársky vrtuľník pristál na miestnom futbalovom ihrisku, kde si lekár leteckých záchranárov prevzal dievčatko do svojej starostlivosti od pozemných záchranárov.

„Utrpelo popáleniny v rozsahu 40 – 50 % povrchu tela. Po doplnení liečby a preložení na palubu vrtuľníka bola malá pacientka v stabilizovanom stave letecky transportovaná na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie do Košíc – Šace,“ doplnila.

Posádka leteckých záchranárov zo Žiliny letela popoludní na pomoc do obce Čičmany (okres Žilina) paraglajdistovi, ktorý pre problémy s padákom spadol z výšky približne 20 – 30 metrov, pričom dopadol na chrbát.

„43-ročný muž bol pri vedomí, na pád si pamätal, no sťažoval sa na výrazné bolesti chrbtice. Leteckí záchranári pristáli v blízkosti nehody, kde mu lekár leteckých záchranárov poskytol neodkladné zdravotné ošetrenie. Po zafixovaní do vákuového matraca bol v stabilizovanom stave rýchlo a šetrne transportovaný do nemocnice v Bojniciach,“ uviedla Hopjaková.

Informovala nás:

PhDr. Zuzana Hopjaková

PR manažér a hovorca

Ilustračné foto: dnesky.sk