2 Ročné dieťa vypadlo za jazdy z auta

2 Ročné dieťa vypadlo za jazdy z auta

Trnavskí policajti boli dnes doobeda privolaní k dopravnej nehode v obci Opoj s účasťou maloletého dieťaťa.
Podľa prvotných informácií malo 2 ročné dievčatko sedieť na zadných sedadlách v autosedačke a za doposiaľ nezistených príčin vypadnúť spolu s ňou za jazdy z idúceho auta. Pri páde si malo dieťa poraniť hlavičku a so zraneniami bolo letecky transportované do bratislavskej nemocnice. Právna kvalifikácia bude stanovená po zadokumentovaní skutku a po ošetrení maloletého dieťaťa.

V obci Opoj zasahoval záchranársky vrtuľník

Záchranársky vrtuľník z Bratislavy letel dnes dopoludnia na pomoc dvojročnému dievčatku do obce Opoj (okres Trnava). Po pristátí vrtuľníka na futbalovom ihrisku si leteckí záchranári prevzali do svojej starostlivosti od pozemných záchranárov dievčatko, ktoré malo počas jazdy v zákrute nešťastne vypadnúť v autosedačke von z vozidla. Dievčatko utrpelo poranenie hlavy, no bolo pri vedomí. V stabilizovanom stave s tržným poranením hlavy  bolo letecky prevezené na ďalšie vyšetrenie do Národného ústavu detských chorôb v Bratislave.

RODIČIA, NA TOTO SI DAJTE POZOR:

✅ pred jazdou skontrolujte, či je sedačka riadne upevnená vo vozidle, prednostne systémom isofix alebo bezpečnostným pásom.
✅ okrem toho je potrebné dieťa riadne, aj v obci, pripútať k sedačke.
✅ počas jazdy zabezpečiť dvere cez detské poistky tak, aby dieťa nemalo možnosť otvoriť dvere, pohybovať sa voľne po interiéri vozidla.
Aj v menšej rýchlosti hrozí, že sa dieťa môže pri ostrejšej zákrute, príp. pri brzdení v aute zraniť.

Fotogaléria :

Zdroj a foto : Polícia SR , VZZS

This function has been disabled for Spišiakoviny.