4,31 promile!!!! Výsledok dychovej skúšky u 38 ročného vodiča

 
 

4,31 promile!!!! Výsledok dychovej skúšky u 38 ročného vodiča

Polícia v Žiari nad Hronom obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 38-ročného muža z Veľkej Lehoty. V sobotu (13.4.) o 22:42 hodine viedol osobné motorové vozidlo VW Passat, pričom ho v obci Veľká Lehota zastavila policajná hliadka.

Pri kontrole bol podrobený dychovej skúške na alkohol, pričom výsledok bol pozitívny. V dychu mu namerali 2,07 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 4,31 promile. Vodičovi obmedzili osobnú slobodu a po vykonaní procesných úkonov ho umiestnili do policajnej cely.

Poverený príslušník spracoval podnet na ukončenie veci v super rýchlom konaní.

Mnohí vodiči nevedia, že ak pri policajnej kontrole nafúkali viac ako jedno promile a „bezprostredne ohrozujú seba či okolie“, môžu skončiť v policajnej cele, až kým sudca nerozhodne o treste.

V prípade, že ich polícia „prichytí“ v piatok, môžu tak v cele stráviť celý víkend. Okrem toho musí každý takýto vodič absolvovať psychiatrické vyšetrenie a v prípade, že sa ním vyvráti podozrenie zo závislosti od alkoholu, nasleduje séria posedení u psychológa a preskúšanie v autoškole.

Aby takémuto vodičovi mohol byť vrátený vodičský preukaz, stojí ho to nemálo peňazí.

Čo vodičov čaká za alkohol nad 1 promile:trest odňatia slobody,zákaz činnosti viesť motorové vozidlá,zápis v registri trestov,vyšetrenie u psychiatra,psychologické poradenstvo,preskúšanie pravidiel z cestnej premávky a jazda v autoškole.

Tento článok zaujal veľa ľudí