51-ročný syn zaútočil mačetou na svoju 79-ročnú mamu

Share

51-ročný syn zaútočil mačetou na svoju 79-ročnú mamu

Pomáhať a chrániť pre väčšinu policajtov nie je len slogan napísaný na dverách auta. Policajt z Okresného dopravného inšpektorátu z Trenčína toto poslanie do bodky naplnil. Vo svojom voľnom čase poskytol prvú pomoc žene, ktorú napadol vlastný syn. Okrem toho aj upokojil a spacifikoval útočníka do príchodu policajnej hliadky.

51-ročný muž mal vo večerných hodinách pod vplyvom alkoholu bezdôvodne napadnúť svoju 79-ročnú matku. Na bezbrannú ženu zaútočil mačetou s 55 cm dlhou čepeľou. Väčšina úderov smerovala na hlavu poškodenej, ktorá počas bránenia utrpela sečné zranenia. Počas toho, ako muž sekal mačetou mal svojej matke opakovať, že ju zabije.

Susedia, keď počuli hluk oslovili nášho policajta, ktorý býva v bytovom dome, aby pomohol. Kpt. Bc. Štefan Trokan okamžite konal a pribehol napadnutej žene na pomoc. Poskytol jej prvú pomoc a privolal rýchlu zdravotnú pomoc. Počas toho komunikoval aj s útočníkom a upokojoval situáciu. To sa mu aj do príchodu policajtov a záchranárov podarilo.

Napadnutá žena utrpela vážne zranenia so zatiaľ presne neurčenou dobou liečenia, ale s možnými trvalými následkami.

Vyšetrovateľka 51-ročného muža obvinila zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu v súbehu s prečinom nebezpečné vyhrážanie. Za uvedené trestné činy mužovi v prípade, že ho súd uzná vinným, hrozí trest odňatia slobody od piatich do dvanástich rokov.

Zdroj a foto : Polícia SR

Kategórie článku: KrimiRegión SpišRôzneSlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.