Úvod  >  Článok:  Aktualizované : Čelná zrážka dvoch vozidiel si vyžiadala tri zranené osoby

Aktuálne : Čelná zrážka dvoch vozidiel si vyžiadala dve zranené osoby

Hasiči z Veľkého Krtíša momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala v katastri obce Pôtor, okres Veľký Krtíš. Pri nehode došlo k čelnej zrážke dvoch vozidiel, pričom jedno vozidlo skončilo po náraze mimo vozovky.

Následkom nehody utrpeli dve osoby zranenia rôzneho rozsahu. Hasiči vyslobodili zakliesnenú osobu z havarovaného vozidla pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia, poskytli zraneným osobám predlekársku prvú pomoc a zabezpečili vozidlá proti vzniku požiaru.

Na mieste udalosti zasahuje aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby. Štátna cesta I/75 je momentálne uzavretá.

Aktualizované : Nehoda si vyžiadala tri zranené osoby.

Dve posádky FALCK  zasahovali dnes ráno pri dopravnej nehode, ktorá sa stala na hlavnej ceste za obcou Pôtor, okr. VK, kde sa čelne zrazilo osobné vozidlo s nákladným autom. Nehoda si vyžiadala tri zranené osoby.

Jeden pacient bol s ťažkými zraneniami v bezvedomí odovzdaný privolanej posádke VZZS. Ďalšie dve osoby – žena so stredne ťažkými poraneniami a muž s ľahšími zraneniami boli po ošetrení prevezené posádkami RZP a RLP do VNsP vo Veľkom Krtíši.

Dopravná nehoda pri obci Potôr

Záchranársky vrtuľník z Banskej Bystrice letel dnes ráno k dopravnej nehode, ktorá sa stala pri obci Potôr (okres Veľký Krtíš). Išlo o zrážku osobného motorového vozidla a nákladného vozidla. Po prílete k miestu dopravnej nehody si posádka leteckých záchranárov prevzala do svojej starostlivosti najťažšie zraneného, 67-ročného pasažiera, ktorý bol vo vozidle zakliesnený.

Po vyslobodení hasičmi mu lekár poskytol neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Muž utrpel poranenia viacerých častí tela. Po napojení na umelú  pľúcnu ventiláciu bol v stabilizovanom stave s podozrením na polytraumu letecky prevezený do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

Fotogaléria:

Zdroj a Foto: HaZZ, FALCK, AIR – TRANSPORT EUROPE

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním