Úvod  >  Článok:  Aktualizované : Do spadnutého stromu na železničnej trati narazil rýchlik

Aktualizované : Do spadnutého stromu na železničnej trati narazil rýchlik

Hasiči zo Žiaru nad Hronom momentálne zasahujú na železničnej trati v katastri obce Hronská Dúbrava, okres Žiar nad Hronom. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že do spadnutého stromu na železničnej trati narazil rýchlik smerujúci do Bratislavy.

Zasahujúci hasiči odstraňujú spadnutý strom z koľajiska. Následkom nehody utrpela jedna osoba ľahké zranenia. Na miesto udalosti smeruje evakuačný autobus HaZZ z Pliešoviec. Železničná trať je momentálne medzi Zvolenom a Bratislavou uzavretá.

V dôsledku zrážky došlo k zraneniu rušňovodiča

V nedeľu bola vo večerných hodinách vyslaná hliadka železničnej polície zo Zvolena k udalosti, ku ktorej došlo na železničnej trati v úseku neďaleko obce Hronská Dúbrava.

V dôsledku nepriaznivého počasia, silného dažďa došlo k pádu stromu na železničnú trať, kde následne prichádzajúci vlak narazil do spadnutého stromu. Išlo o vysoký strom, ktorý vyvrátilo zo šikmého svahu pri hlavnej ceste aj s koreňom a spadol krížom cez hlavnú cestu, cez obidva jazdné pruhy a zasiahol aj na železničnú trať.

Po príchode policajnej hliadky k stojacemu vlaku sme zistili, že ide o osobný vlak, ktorý smeroval zo Zvolena do Levíc, na ktorom bolo v prednej časti rozbité vrchné čelné okno, poškodená kabína. V dôsledku zrážky došlo k ľahkému zraneniu rušňovodiča, ktorý uviedol, že už nedokázal zrážke zabrániť. Hliadka sa ďalej skontaktovala s vlakvedúcim, ktorý zranený nebol.

V čase zrážky sa vo vlaku nachádzalo 23 cestujúcich a ani jeden z nich neutrpel žiadne zranenia. Následne nato, polícia dôkladne prešla a skontrolovala celý vlak, osobne hovorili s každým cestujúcim, pričom sa uistili, či nikto nepotrebuje lekársku pomoc. Hliadka polície zo Žiaru nad Hronom, odviezla rušňovodiča k rýchlej zdravotnej pomoci, pretože sa pre spadnutý strom nemohla urýchlene dostaviť k vlaku.

Vzhľadom na silný dážď s prevozom cestujúcich pomáhala aj hliadka polície zo Žiaru nad Hronom. Všetkých postupne po skupinkách previezli do priestorov železničnej stanice v neďalekej obci Hronská Dúbrava.

Fotogaléria :

Aktualizované : Hasiči zasahujú v súvislosti s lokálnymi búrkami 

 

 

Zdroj a Foto: HaZZ

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním