Úvod  >  Článok:  Aktualizované : Dopravná nehoda vlaku a osobného vozidla

Aktuálne : Dopravná nehoda vlaku a osobného vozidla

Hasiči z Rožňavy momentálne zasahujú pri dopravnej nehode, ktorá sa stala na železničnej trati medzi obcami Gemerská Hôrka a Čoltovo, okres Rožňava. Pri nehode došlo k zrážke vlaku a osobného vozidla, pričom osobám sa z vozidla podarilo pred zrážkou vyskočiť. Hasiči vykonali na vozidle protipožiarne opatrenia.

Pri nehode utrpel jeden muž ľahšie zranenia

Posádka RZP Tornaľa zasahovala dnes poobede pri dopravnej nehode vlaku a osobného vozidla, ktorá sa stala medzi obcami Gemerská Hôrka a Čoltovo, okr. RV. Pri nehode utrpel jeden muž ľahšie zranenia v oblasti ľavej hornej končatiny a hlavy. Po ošetrení bol prevezený do rožňavskej nemocnice.

Hrozivo vyzerajúca nehoda sa, našťastie, zaobišla bez zranení

Včera (14.5.) okolo 14. hodiny došlo na železničnom priecestí medzi obcami Čoltovo a Gemerská Hôrka (okr. Rožňava) k zrážke vlaku a osobného motorového vozidla zn. Renaul Megan, s ktorým vodič (82) smeroval od Gemerskej Hôrky na obec Bohúňovo.

Podľa doterajších zistení vodič v zákrute pred železničným priecestím zišiel s vozidlom z vozovky, následkom čoho sa auto dostalo do šmyku, zotrvačnosťou sa posúvalo ďalej, a zastavilo sa až na železničnom priecestí.

Vodič so spolujazdcom z vozidla vystúpili a snažili sa ho z priecestia odtlačiť, avšak vzhľadom na prichádzajúci vlak to už nestihli, stihli však z koľajiska odskočiť. Rušňovodič ihneď začal brzdiť a použil výstražné zvukové znamenie, no pre krátku vzdialenosť už zrážke s vozidlom nedokázal zabrániť.

Vlak pred sebou auto tlačil ešte asi 200 metrov. Vodič aj rušňovodič boli podrobení dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Vodič bol po zasiahnutí úlomkom zo spätného zrkadla prevezený na ošetrenie do nemocnice.

Počas dokumentovania udalosti bola vlaková doprava zastavená. Presná príčina vzniku udalosti a bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Fotogaléria :

Zdroj a Foto: HaZZ, Falck , por. Mgr. Lenka Ivanová hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním