Úvod  >  Článok:  Aktualizované : Hasiči zasahujú pri prevrátenej cisterne s nebezpečnou látkou

Aktuálne : Hasiči zasahujú pri prevrátenej cisterne s nebezpečnou látkou

Hasiči momentálne zasahujú pri dopravnej nehode cisterny v katastri obce Abovce, ktorá sa stala na štátnej ceste č. I/66. Pri dopravnej nehode sa cisterna prevážajúca nebezpečnú látku toluendiisokyanát prevrátila do jarku pri ceste. Po príchode hasiči prezreli celý plášť cisterny, ktorý sa pri nehode nijako nepoškodil a nebezpečná látka neuniká do prostredia.

Hasiči momentálne zachytávajú unikajúce prevádzkové kvapaliny a pohonné hmoty, po príchode náhradnej cisterny budú do nej prečerpávať nebezpečnú látku. Pri nehode sa nikto nezranil. Zasahujú hasiči z Tornale, Revúcej, Banskej Bystrice a Rimavskej Soboty.

Havarovaný kamión neďaleko hraničného prechodu

Polícia v týchto chvíľach dokumentuje dopravnú nehodu nákladného auta, ktoré prevážalo nebezpečnú chemickú látku. Vodič smeroval z Maďarska a cieľom jeho cesty bolo Poľsko. Krátko za hraničným prechodom Kráľ v okrese Rimavská Sobota však došlo k jeho havárii.

Podľa doterajšieho objasňovania sa vodič nákladiaku pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke a zišiel s nákladom mimo cestu, kde zostalo vozidlo prevrátené.

Našťastie k úniku látok nedošlo. Na mieste zasahuje polícia aj hasiči. K zraneniu osôb nedošlo.

Fotogaléria :

Foto: HaZZ

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním