Aktualizované: Hromadná dopravná nehoda na D1 v smere Prešov – Poprad (foto+video)

Aktualizované: Hromadná dopravná nehoda na D1 v smere Prešov – Poprad

Z dôvodu hromadnej dopravnej nehody v smere Prešov – Poprad je momentálne uzatvorená diaľnica od Spišského Štvrtka do Matejoviec.

Žiadame vodičov, aby zvýšili pozornosť na cestách a boli voči sebe ohľaduplní.

Slovenská správa ciest informuje:

  • Z dôvodu dopravnej nehody je uzatvorená D1 pred Popradom v smere zo Spišského Štvrtku.
  • HP Donovaly je uzatvorený z dôvodu hustého sneženia pre dopravu nad 10 metrov – na vozovke sa nachádza utlačený sneh hr. 4-5 cm.
  • Na cestách v obvode Trstená a Dolný Kubín sa vytvárajú snehové jazyky.
  • Pre silné sneženie je znížená dohľadnosť do 100 m v lokalitách Korytné, Hronský Beňadik, Voznica, Liptovský Mikuláš, Dechtáre, Turany a Vrútky
  • Pre vozidlá nad 10 m dĺžky je po celú zimnú sezónu uzatvorený HP Príslop (cesta I/78), HP Šútovce (cesta III/1774) a HP Veľké Pole (cesta II/512).
  • Cesta I/64 cez horský priechod Fačkovské sedlo je od 1.11.2019 uzavretá v okrese Žilina aj Prievidza pre nákladné motorové vozidlá, ktorých dĺžka presahuje 10 metrov. Obmedzenie trvá do konca zimnej údržby.

Dopravná nehoda bez vážnejších zranení

Z dôvodu hromadnej dopravnej nehody v smere Prešov – Poprad je momentálne uzatvorená diaľnica od Spišského Štvrtka do Matejoviec. Polícia žiada vodičov, aby zvýšili pozornosť na cestách a boli voči sebe ohľaduplní.Obchádzka je vedená po ceste I/18. Dopravná nehoda bez vážnejších zranení, momentálne nehodu polícia dokumentuje, bližšie informácie poskytne, keď to situácia dovolí.

Hromadná dopravná nehoda na diaľnici D1

Takmer 20 hasičov momentálne zasahuje pri hromadnej dopravnej nehode, ktorá sa stala dnes krátko po 10.00 hod. na 334. km diaľnice D1 v k.o. Spišský Štvrtok. Pri nehode došlo k zrážke 17 motorových vozidiel. V čase nehody sa vo vozidlách nachádzalo celkom 41 účastníkov. Následkom nehody došlo k zraneniu dvoch osôb. Na miesto udalosti bol vyslaný aj evakuačný autobus HaZZ, v ktorom účastníci nehody nájdu dočasne svoje útočisko. Na mieste zasahujú príslušníci z Levoče, Popradu, Beharoviec, Prešova a z Vysokých Tatier. Diaľnica D1 je v úseku od Spišské Štvrtka v smere na Matejovce uzavretá.

Alkohol bol u všetkých vodičov negatívny

Za doposiaľ nezistených okolností došlo k zrážke 18 osobných motorových vozidiel, 1 autobusu a 1 dodávky.Alkohol bol u všetkých vodičov negatívny.Po hromadnej havárii polícia zadokumentovala 7 škodových udalostí a 3 dopravné nehody.Škoda vznikla v predbežnej výške 34 900 Eur.Úsek je už prejazdný!

https://www.facebook.com/katarina.markova.336/videos/10216139157298326/?t=13

Fotogaléria:

Zdroj : Polícia SR, SSC,HaZZ

Ilustračné foto : pixabay

This function has been disabled for Spišiakoviny.