Úvod  >  Článok:  Aktualizácia : Náraz do stromu neprežili dvaja mladí chlapci

Aktuálne : Po silnom náraze do stromu sa vozidlo rozpolilo, neprežili 2 osoby

Hasiči z Kežmarku momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala v katastri mesta Spišská Belá. Na štátnej ceste I/77 vrazilo osobné vozidlo so 4 cestujúcimi do stromu, následkom čoho sa rozpolilo.

Dve zo štyroch osôb utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom, ostatní pasažieri sú v opatere RZP. Cesta je momentálne uzavretá v oboch smeroch.

Fotogaléria ( klikni pre plný náhľad )

Aktualizácia

Tragická dopravná nehoda sa stala včera 15.8.2018 o 19:30 hod. na ceste za Spišskou Belou v smere na Starú Ľubovňu. Osobný automobil so 4 cestujúcimi vyletel mimo vozovku a nabúral do stromu, pričom sa vozidlo rozpolilo na dve časti – tie po náraze odhodilo až niekoľko desiatok metrov od seba.

K nehode bola vyslaná aj posádka RZP Spišská Belá. Po príchode sa na mieste nachádzali 2 osoby už mimo vozidla, obaja muži boli pri vedomí a komunikovali. Jeden z nich bol so stredne ťažkými poraneniami po ošetrení prevezený do nemocnice v Poprade.

Dvaja cestujúci, žiaľ, utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom, privolaný lekár musel konštatovať exitus.

Aktualizácia : Náraz do stromu neprežili dvaja mladí chlapci

Život dvoch chlapcov vo veku 15 a 17 rokov si vyžiadala včerajšia dopravná nehoda pri Spišskej Belej, okr. Kežmarok.

V čase okolo 19:20 h viedol v smere od obce Bušovce do Spišskej Belej 19 ročný mladík z obce Ihľany osobné auto Škoda Octavia. Spolu s ním sa v aute viezli ďalší traja chlapci (15r., 16r. a 17r.).

Na klesajúcom úseku cesty vodič Octavie začal predchádzať pred ním idúce osobné auto Škoda Superb, a to napriek tomu, že nemal pred sebou rozhľad na takú vzdialenosť, ktorá je potrebná na bezpečné predchádzanie aby sa mohol bezpečne zaradiť pred predchádzané vozidlo.

Touto jazdou zároveň obmedzil vodiča osobného auta Mazda CX5 jazdiaceho v protismere, ktorý sa mu vyhol na pravú časť krajnice. Octavia následne narazila do ľavej bočnej prednej časti predchádzaného Superbu, pričom sa dostala do rotácie a narazila do stromu a potom do zvodidiel.

V dôsledku týchto nárazov sa Octavia rozpolila na dve časti. Pri dopravnej nehode utrpeli dvaja spolujazdci, 15 ročný chlapec z obce Jurské a 17 ročný chlapec z obce Ihľany zranenia nezlučiteľné so životom, ktorým na mieste podľahli.

Tretí spolujazdec, 16 ročný chlapec z obce Ihľany  utrpel ťažké zranenia s predpokladanou dobou liečenia minimálne 6 týždňov. Vodič utrpel ľahké zranenia s predpokladanou dobou liečenia 3 dni. Dychová skúška na alkohol bola u vodiča Octavie negatívna.

Kežmarský vyšetrovateľ, ktorý nehodu vyšetruje, obvinil 19 ročného vodiča Škody Octavia z prečinu usmrtenia a prečinu ublíženia na zdraví.

Zdroj a Foto: HaZZ , Falck, KRPZ Prešov

 

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním