Aktuálne: Polícia vzniesla obvinenie voči ďalším osobám v súvislosti s výbuchom plynu v Prešove

Aktuálne: Polícia vzniesla obvinenie voči ďalším osobám v súvislosti s výbuchom plynu v Prešove

V jednom z najsledovanejších prípadov na Slovensku, došlo k výraznému posunu vo vyšetrovaní.

Krajský policajný vyšetrovateľ v súčinnosti s kriminalistami a mnohými znalcami a expertmi z rôznych odborných a vedeckých odvetví a disciplín intenzívne dokumentovali a vyhodnocovali jedno z najrozsiahlejších miest činu v histórií slovenskej kriminalistiky.

Na základe doposiaľ vykonaného rozsiahleho dokazovania v súvislosti s výbuchom plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove, vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Prešove dňa 21.02.2020 vzniesol obvinenie ďalším dvom osobám za obzvlášť závažný zločin všeobecného ohrozenia. Obvinení boli dňa 21.02.2020 krajským vyšetrovateľom v Prešove zadržaní a sú s nimi vykonávané úkony trestného konania.

Zároveň krajský policajný vyšetrovateľ, na základe doposiaľ vykonaného dokazovania zmenil právnu kvalifikáciu aj voči trom už obvineným a väzobne stíhaným osobám.

V súčasnosti je vedené trestné konanie v súvislosti s vyšetrovaním obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia so spôsobením smrti viacerých osôb a škody veľkého rozsahu voči piatim obvineným, ktorým v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na dvadsať rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie.

V súčasnom štádiu nie je možné, z dôvodu možného zmarenia vyšetrovania, poskytovať akékoľvek ďalšie informácie o prebiehajúcom trestnom stíhaní.

Zdroj a foto : Polícia SR

This function has been disabled for Spišiakoviny.