Aktualizované : Požiar bytovky v Žiline 

Aktuálne : Požiar bytovky v Žiline

Hasiči momentálne zasahujú pri požiari bytovky na Bratislavskej ulici v Žiline. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že plamene zachvátili strechu bytového domu. Ešte pred príchodom hasičov sa z bytov evakuovalo približne 100 obyvateľov.

Na mieste zasahujú hasiči zo Žiliny a zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline, ktorí sa plamene snažia dostať pod kontrolu. Pri udalosti sa doposiaľ nikto nezranil. Na miesto bol vyslaný aj evakuačný autobus HaZZ, v ktorom obyvatelia nájdu svoje dočasné útočisko.

‼️AKTUALIZÁCIA‼️ – 00.15 hod.
Požiar bytovky v Žiline

Hasičom sa požiar bytovky na Bratislavskej ulici v Žiline podarilo lokalizovať, naďalej však objekt prehľadávajú a vykonávajú likvidačné práce. Požiar zachvátil celú strechu bytového domu s rozmermi 20×10 metrov. Po príchode hasičov sa na mieste nachádzalo približne 100 osôb, z bytového domu sa pred ich príchodom evakuovalo celkom 35 obyvateľov, ktorí sa momentálne nachádzajú v evakuačnom autobuse HaZZ. Hasiči evakuovaným osobám zabezpečili deky a pitný režim. Primátor mesta spolu s pracovníkmi Civilnej ochrany momentálne hľadajú pre obyvateľov poškodenej bytovky náhradné ubytovanie. Na mieste udalosti zasahuje 18 príslušníkov

 

Zdroj : HaZZ

Ilustračné foto : HaZZ

This function has been disabled for Spišiakoviny.