Aktualizované : Požiar v obci Spišské Tomášovce (foto,video)

Aktualizované : Požiar v obci Spišské Tomášovce (foto,video)

Dňa 24.4.2021 o 18:53 hod. bola jednotka DHZ Smižany vyžiadaná k požiaru v areáli bývalého roľníckeho družstva v Spišských Tomášovciach. Jednotka vykonala výjazd o 19:16 v počte 1+3 na vozidle T-815 CAS 32. Zasahujúce jednotky pokračujú v hasení nakoľko je požiar rozsiahly.

Aktualizácia

Hasiči už viac ako dve hodiny zasahujú pri požiari v obci Spišské Tomášovce, okres Spišská Nová Ves. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že ide o požiar materiálu na výrobu peletiek v areáli bývalého družstva. Hasiči sa požiar momentálne snažia lokalizovať. Na mieste udalosti zasahujú profesionáli zo Spišskej Novej Vsi a Gelnice a členovia DHZ obcí Iliašovce, Smižany a Hrabušice.

Spoluprácu polície a hasičov preveril megapožiar

V obci Spišské Tomášovce od včera horí materiál na výrobu peletiek v areáli bývalého družstva. Na mieste boli prítomní policajti Obvodného oddelenia PZ v Spišskej Novej Vsi, dopravní policajti a policajti Pohotovostnej motorizovanej jednotky, ktorí regulovali dopravu a aktívne pomáhali hasičom pri boji s plameňmi. Aktuálne sú na mieste pracovníci Kriminalistického a expertízneho ústavu a vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície, ktorý udalosť dokumentuje.

AKTUALIZÁCIA – 25.4.2021 12.15 hod.  Lokalizácia požiaru v obci Spišské Tomášovce

Hasiči stále zasahujú pri požiari v obci Spišské Tomášovce, okres Spišská Nová Ves. Požiar vypukol včera krátko pred šiestou hodinou podvečer. Plamene zachvátili materiál na výrobu peletiek v areáli bývalého družstva, pričom sa rozšírili aj na výrobný stroj. Hasičom sa požiar podarilo lokalizovať krátko po 5.30 hod. ráno a naďalej pokračujú v likvidačných prácach. Škoda spôsobená požiarom je predbežne vyčíslená na viac ako 200-tisíc eur. Na mieste sa nachádza aj expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z PTEÚ MV SR v Bratislave.

 

Pozor, možno vám nejde voda, je odstávka pre požiar.

Uverejnil používateľ Komunita Spišské Tomášovce Sobota 24. apríla 2021

Fotogaléria :

Zdroj : HaZZ, DHZ Smižany, Polícia SR

Foto a video : spisiakoviny.eu

This function has been disabled for Spišiakoviny.