Úvod  >  Článok:  Aktualizované: Prevrátený autobus na Donovaloch (foto)

Aktualizované: Prevrátený autobus na Donovaloch (foto)

Dve desiatky hasičov momentálne zasahujú pri dopravnej nehode jedného autobusu, ktorá sa stala na Donovaloch v smere na Ružomberok v katastri obce Korytnica. Podľa predbežných informácií sa po nehode autobus prevrátil. V čase nehode sa v ňom malo viezť viacero dospelých a maloletých osôb. Na mieste zasahujú hasiči z Ružomberka, Liptovského Mikuláša, Zvolena a Banskej Bystrice. K nehode smeruje tiež evakuačný autobus HaZZ.

Dychová skúška u vodiča autobusu je negatívna.


Aktuálne policajti zasahujú pri dopravnej nehode v okrese Ružomberok, kde autobus s približne tromi desiatkami ľudí smerujúci z Banskej Bystrice do Ružomberku zišiel mimo cestu a prevrátil sa do jarku.
Dychová skúška u vodiča autobusu je negatívna. Pri dopravnej nehode predbežne utrpeli tri osoby ľahké zranenia.

10.55 hod. AKTUALIZÁCIA

Podľa aktuálnych informácií sa v čase nehody viezlo v autobuse 29 osôb – z tohto počtu až 27 tvorili deti. Malo by ísť o autobus z Detvy. Počet zranených je zatiaľ nešpecifikovaný.

11.10 hod. AKTUALIZÁCIA

Prevrátený autobus na Donovaloch si vyžiadal tri zranené osoby. Tie sú momentálne v opatere záchrannej zdravotnej služby. Evakuačný autobus HaZZ bol z udalosti odvolaný, nakoľko dopravca zabezpečí náhradnú dopravu pre cestujúcich. Na miesto je vyslaná ťažká technika zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline, pomocou ktorej sa hasiči pokúsia havarovaný autobus z miesta nehody vyslobodiť.

11.30 hod. AKTUALIZÁCIA
Spresnenie počtu cestujúcich zranených

Pri nehode autobusu, ktorý sa prevrátil na štátnej ceste č. I/59 v katastri obce Korytnica, sa zranilo 5 osôb (4 deti a 1 dospelý). V čase nehody sa v ňom viezlo 32 cestujúcich (z toho 29 detí). Na miesto smerujú dva vyslobodzovacie žeriavy zo záchrannej brigády HaZZ v Žiline.

Fotogaléria:

 

Zdroj a  foto: HaZZ, Polícia SR

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním