Úvod  >  Článok:  Aktualizované: Pri pokuse o zákurenie v peci došlo k vážnym poraneniam jednej osoby

Aktualizované: Pri pokuse o zákurenie v peci došlo k vážnym poraneniam jednej osoby

Hasiči momentálne zasahujú na Priemyselnej ulici v Bardejove v prevádzke drevovýroby, kam boli vyslaní približne pred hodinou. Došlo tam k pracovnému úrazu jednej osoby, ktorej pri pokuse o rozloženie ohňa v piecke vzbĺklo šatstvo. Poranená osoba bola uhasená do príchodu bardejovských hasičov, pričom utrpela popáleniny na 40% tela. Hasiči poskytujú osobe predlekársku prvú pomoc a čakajú na prílet záchranárskeho vrtuľníka.

Muža s rozsiahlymi popáleninami prevážal záchranársky vrtuľník

Posádka leteckých záchranárov z Popradu letela dnes ráno do Bardejova. Rýchly transport do špecializovaného zdravotníckeho zariadenia potreboval 32-ročný muž s popáleninami II. stupňa v rozsahu 45 percent povrchu tela. Záchranári si ho prevzali na heliporte v Bardejove, kam ho ošetreného previezla posádka rýchlej lekárskej pomoci.

Muž mal utrpieť popáleniny následkom vzbĺknutia ohňa v domácej piecke. Lekárka leteckých záchranárov mu doplnila analgosedáciu a po preložení na palubu bol v stabilizovanom stave s rozsiahlymi popáleninami letecky transportovaný na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Košice – Šaca.

Zdroj a foto: HaZZ

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním