Aktualizované: Tragédia na svahu

Aktuálne: Tragédia na svahu

V jednom z lyžiarskych stredísk došlo k zrážke lyžiarov, po ktorej jeden z nich prišiel o život! Viac informácií prinesie polícia, keď to situácia dovolí.
Zároveň polícia vyzýva všetkých lyžiarov, aby nepreceňovali svoje schopnosti, zbytočne neriskovali a mysleli na to, že na svahoch sú spolu s nimi aj menej skúsení lyžiari a deti!
Nezabúdajte, že alkohol rovnako ako za volant, ani k športu nepatrí!

Privolaní horskí záchranári ho okamžite začali resuscitovať.

Posádka záchranárskeho vrtuľníka z Popradu bola dnes predpoludním privolaná do lyžiarskeho strediska v Jasnej, kde sa na južnej strane Chopku pravdepodobne vo veľkej rýchlosti zrazili dvaja lyžiari. Jeden z toho ostal po páde v bezvedomí s vážnym úrazom hlavy.

Privolaní horskí záchranári ho okamžite začali resuscitovať. Po prílete k miestu nehody bola lekárka z paluby vrtuľníka vysadená pomocou navijaka. Pokračovala v rozšírenej kardiopulmonálnej resuscitácii. Žiaľ, aj napriek maximálnemu úsiliu všetkých záchranárov, sa 28-ročného lyžiara z Bieloruska nepodarilo zachrániť a svojim rozsiahly poraneniam hlavy podľahol. Druhý lyžiar bol medzitým pozemne transportovaný do nemocnice. Záchranársky vrtuľník sa vrátil späť na svoju základňu bez pacienta.

Zdroj : Polícia SR,VZZS

Ilustračné foto : pixabay

This function has been disabled for Spišiakoviny.