Aktualizované : Tragická dopravná nehoda na D1 (foto)

Aktualizované : Tragická dopravná nehoda na D1 (foto)

Hasiči momentálne zasahujú pri hromadnej dopravnej nehode, ktorá sa stala na diaľnici D1 pri zjazde do obce Budimír, okres Košice. Pri nehode došlo v jednom jazdnom smere k zrážke 6 osobných motorových vozidiel, pričom niekoľko osôb utrpelo zranenia rôzneho rozsahu a 1 osoba svojim zraneniam na mieste podľahla. V druhom jazdnom smere došlo v tom istom úseku k nehode ďalších troch osobných motorových vozidiel, pričom sa zranila jedna osoba. Diaľnica je momentálne v tomto úseku uzavretá v oboch smeroch. Na mieste udalosti zasahujú hasiči z Bidoviec a z Košíc, ktorí poskytli zraneným osobám predlekársku prvú pomoc a havarované vozidlá zabezpečili proti vzniku požiaru a úniku prevádzkových kvapalín.

Podľa prvotných informácií došlo k zrážke 5 áut.

K nehode došlo na diaľnici D1 pri zjazde do obce Budimír neďaleko Košíc.Podľa prvotných informácií došlo k zrážke 5 áut.
Viacero osôb utrpelo zranenia rôzneho rozsahu a jedna osoba svojim zraneniam bohužiaľ na mieste podľahla.
Diaľnica je momentálne v tomto úseku uzavretá v oboch smeroch.
Na mieste zasahujú policajti spolu s hasičmi.

Pri dopravnej nehode na diaľnici pri Košiciach vyhasol jeden ľudský život

Včera (18.12.) okolo 19,30 h došlo pri zjazde do obce Budimír na diaľnici D1 v katastri obce Budimír v okrese Košice okolie k vážnej dopravnej nehode 5 osobných motorových vozidiel, pri ktorej, žiaľ, vyhasol jeden ľudský život.

Podľa doterajších zistení viedol vodič vozidlo zn. Toyota s prívesným vozíkom po diaľnici v smere od Prešova na Michalovce, pričom na mieste, kde sa cesta rozvetvuje (smer Košice, smer Michalovce) do zadnej časti jeho prívesného vozíka z doposiaľ nezistenej príčiny narazilo vozidlo zn. Hyundai, ktoré viedol vodič tým istým smerom jazdy. Následkom zrážky došlo k odtrhnutiu prívesného vozíka od vozidla Toyota a jeho vymršteniu ku krajnici vozovky. Vozidlo Hyundai sa dostalo do šmyku, niekoľkokrát sa prevrátilo, narazilo do zvodidiel, tieto preletelo a dopadlo mimo vozovku za okraj cesty. Vozidlo Toyota náraz vytlačil ku krajnici a narazilo do zvodidiel. Následne do vozidla Toyota narazilo vozidlo VW Passat, ktoré viedol vodič tým istým smerom jazdy. Vozidlo VW Passat sa v dôsledku nárazu odrazilo k okraju cesty. Následne do vozidla Toyota, ktoré v tom čase stálo v jazdnom pruhu kolmo na os vozovky narazilo vozidlo Škoda Octavia a vzápätí taktiež do vozidla Toyota narazilo vozidlo Mercedes Benz, ktoré viedol vodič za vozidlom Škoda Octavia. V dôsledku tejto zrážky vozidlo Škoda Octavia vymrštilo k okraju vozovky, pričom ho pretočilo zadnou časťou napred v smere jazdy a takto narazilo do stojaceho vozidla VW Passat. Po náraze obe tieto vozidlá ostali stáť na krajnici pri zvodidlách, pričom medzi vozidlami ostal zakliesnený vodič  vozidla VW Passat. Vozidlo Mercedes po náraze zastavilo v jazdnom pruhu.

Pri dopravnej nehode vodič vozidla VW Passat, žiaľ, zraneniam na mieste podľahol. Spolujazdkyňa z vozidla Mercedes utrpela podľa predbežnej lekárskej správy ľahké zranenia, ktoré jej lekári v nemocnici jednorazovo ošetrili. K ďalším zraneniam nedošlo. U štyroch vodičov boli vykonané dychové skúšky s negatívnym výsledkom. U nebohého vodiča bude požitie alkoholických nápojov zisťované pri pitve. Pri tejto dopravnej nehode bola škoda na vozidlách predbežne vyčíslená na cca 63.000 eur, na zvodidlách okolo 1.500 eur.

Policajti diaľničného oddelenia PZ Košice miesto udalosti dôkladne dokumentovali a vykonávali na mieste neodkladné úkony niekoľko hodín. Počas dokumentovania udalosti bol úsek cesty uzavretý do 02,30 h dnešného dňa.

Poverený príslušník diaľničného oddelenia PZ Košice začal vo veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Bližšie okolnosti, príčina vzniku dopravnej nehody ako aj miera zavinenia účastníkov je predmetom vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol prítomný na mieste udalosti.

Apelujeme na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali zodpovedne, dodržiavali dopravné predpisy, dávali na seba pozor a vrátili sa k svojim blízkym živí a zdraví.

Fotogaléria :

Zdroj a foto : HAZZ, Polícia SR
Ilustračné foto : HAZZ

This function has been disabled for Spišiakoviny.