Úvod  >  Článok:  Aktualizované : Tragická dopravná nehoda pri Trebišove

Aktuálne : Tragická dopravná nehoda pri Trebišove

Hasiči z Trebišova momentálne zasahujú pri dopravnej nehode jedného vozidla, ktorá sa stala v katastri obce Veľaty. Následkom udalosti skončilo vozidlo s dvomi pasažiermi po nehode mimo cesty. Jedna osoba svojim zraneniam na mieste podľahla, druhá osoba sa zranila a bola prevezená záchranárskym vrtuľníkom do nemocnice. Hasiči momentálne vykonávajú na havarovanom vozidle protipožiarne opatrenia.

Po doplnení liečby ho záchranári preložili na palubu vrtuľníka

Včera podvečer zasahoval záchranársky vrtuľník z Košíc pri obci Veľaty. Išlo o dopravnú nehodu osobného motorového vozidla, ktoré skončilo prevrátené mimo vozovky. Jedna osoba, žiaľ, utrpela zranenia nezlučiteľné so životom. Posádka leteckých záchranárov si priamo na mieste dopravnej nehody prevzala od zasahujúcich záchranárov do svojej starostlivosti 60-ročného pacienta, ktorý utrpel vážne poranenie chrbtice. Po doplnení liečby ho záchranári preložili na palubu vrtuľníka a v stabilizovanom stave pri vedomí bol letecky prevezený na Kliniku úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach.

Pri dopravnej nehode v trebišovskom okrese prišla o život jedna osoba. Kto šoféroval vozidlo, polícia vyšetruje

Včera (12.7.) okolo 15,35 h došlo na štátnej ceste I/79 k vážnej dopravnej nehode, pri ktorej, žiaľ, prišla o život jedna osoba.

Doposiaľ nestotožnený vodič viedol vozidlo zn. Ford Fiesta po štátnej ceste v smere od obce Veľaty do mesta Trebišov, pričom z doposiaľ nezistených príčin zišiel s vozidlom mimo vozovku do trávnatej priekopy a narazil do zvodidiel, následkom čoho vozidlo vymrštilo a prevrátilo sa na strechu. Osoba nachádzajúca sa na mieste vodiča, 60 ročný muž z okresu Trebišov, utrpel podľa predbežnej lekárskej správy ťažké zranenia a leteckou záchrannou službou bol prevezený do košickej nemocnice. Osoba nachádzajúca sa mimo vozidla, 58-ročná žena z okresu Trebišov, utrpela pri dopravnej nehode zranenia, ktorým na mieste podľahla. Ťažko zranenému mužovi bola odobratá krv na zistenie požitia alkoholických nápojov, nebohej žene táto skutočnosť bude zisťovaná pri pitve.

Polícia miesto udalosti dôkladne zadokumentovala. Udalosť na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Trebišove, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví. Bližšie okolnosti, kto viedol v čase nehody vozidlo a presná príčina dopravnej nehody, sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol prítomný na mieste dopravnej nehody.

DÁVAJTE NA SEBA POZOR, JAZDITE BEZPEČNE, DODRŽIAVAJTE PRAVIDLÁ A PREDPISY, CHRÁŇTE SI TO NAJCENNEJŠIE-SVOJ ŽIVOT !

Fotogaléria:

Zdroj a Foto: HaZZ, VZZS , KRPZ Košice

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním