Úvod  >  Článok:  Aktualizované : Tragická dopravná nehoda pri Trnave

Aktuálne : Tragická dopravná nehoda pri Trnave

Trnavskí hasiči momentálne zasahujú pri dopravnej nehode dodávky a osobného vozidla, ktorá sa stala na štátnej ceste č. I/61 v smere na Bučany. Z celkového počtu 6 účastníkov dve osoby utrpeli zranenia nezlúčiteľné so životom a štyri sa zranili. Niektoré osoby museli byť z havarovaných vozidiel vyslobodzované. Hasiči momentálne vykonávajú na vozidlách protipožiarne opatrenia. Cesta je uzavretá v oboch smeroch.

Smrteľná nehoda

Na ceste za Trnavou v smere na Bučany pri Oravnom, sa čelne zrazila dodávka s osobným automobilom. V dodávke sa viezli štyria cestujúci, v osobnom aute sa nachádzali dve osoby. Obaja muži v osobnom vozidle utrpeli pri nehode zranenia nezlučiteľné so životom, lekár musel na mieste, žiaľ, skonštatovať smrť. Dvaja muži s ťažkými zraneniami a dvaja muži s ľahšími poraneniami boli transportovaní do nemocnice v Trnave.

Pri čelnej zrážke zomreli dvaja ľudia

Vodiči, zvýšte na mokrej ceste opatrnosť a znížte rýchlosť jazdy!

Polícia v Trnave dokumentuje tragickú dopravnú nehodu, ktorá sa stala v ranných hodinách na ceste I/61 smerom na Bučany. Pri miestnej časti Oravné došlo k čelnej zrážke medzi dvomi autami. Vodič Renaultu Trafic jazdiaci v smere od Trnavy prešiel z nezistených príčin do protismeru, kde sa čelne zrazil s oproti idúcou Daciou Duster. Vodič Dacie utrpel zranenia, ktorým na mieste nehody podľahol. V Traficu sa viezlo spolu 5 osôb, z ktorých jedna pri nehode zomrela a ostatní sú zranení. Polícia cestu uzatvorila a vykonáva odklon dopravy.

Príčiny nehody a mieru zavinenia vyšetrujeme. Upozorňujeme vodičov, aby dodržiavali predpisy a najmä na mokrých cestách prispôsobili jazdu nielen svojim schopnostiam, ale aj poveternostným podmienkam. Vo vyjazdených koľajach môže väčšie množstvo vody vytvoriť aquaplaning, pri ktorom dochádza k strate kontaktu s vozovkou a auto sa stáva neovládateľné. Preto treba pri jazde autom myslieť aj na tieto okolnosti a znížiť rýchlosť jazdy.

Doplnenie ďalších informácií k tragickej nehode

Pri nehode zahynuli dvaja muži. 58 ročný Vladimír, vodič Dacie Duster z Trnavy a 47 ročný Pavol, spolujazdec v Renaulte Trafic z Považskej Bystrice.

44 ročný vodič Trafica z Nového Mesta nad Váhom a 31 ročný spolujazdec z Ilavy utrpeli vážne zranenia.

Ďalší dvaja spolujazdci v Renaulte Trafic, 42 ročný z Čadce a 35 ročný z Dvorníkov, sa zranili ľahko.

Fotogaléria :

Zdroj : HaZZ, Falck, mjr. Ing. Martina Kredatusová hovorkyňa KR PZ v Trnave

 

Foto : HaZZ

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním