Aktualizované : Tragická dopravná nehoda v katastri obce Dvorníky si vyžiadala dva životy 

Share

Aktuálne : Tragická dopravná nehoda v katastri obce Dvorníky si vyžiadala dva životy

Hasiči zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala na štátnej ceste II/507 v katastri obce Dvorníky, okres Hlohovec. Pri nehode došlo k zrážke dvoch dodávok, pričom jednu z nich po náraze zachvátili plamene. Hasiči požiar vozidla zlikvidovali a unikajúce prevádzkové kvapaliny zasypali sorbentom.

Následkom nehody utrpeli dve osoby zranenia nezlučiteľné so životom a jedna osoba utrpela zranenia rôzneho rozsahu. Na mieste udalosti zasahuje aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby.

Tragické následky zrážky dvoch dodávok

K dopravnej nehode, ktorá sa stala dnes krátko predpoludním v katastri obce Dvorníky (okres Hlohovec), bol privolaný aj záchranársky vrtuľník zo svojej základne v Nitre. Išlo o zrážku dvoch dodávok, pri ktorej, žiaľ, na mieste zahynuli dvaja ľudia.

Posádka leteckých záchranárov si do svojej starostlivosti od rýchlej lekárskej pomoci prevzala 30-ročného muža, ktorého s poranením viacerých častí tela a popáleninou hornej končatiny v stabilizovanom stave, pri vedomí vrtuľníkom transportovali do Fakultnej nemocnice v Nitre.

Nehodu na mieste prevzal vyšetrovateľ

K nehode došlo dnes okolo poludnia na ceste medzi obcami Dvorníky a Vinohrady nad Váhom, pravdepodobne tak, že vozidlo Piagio prešlo do protismeru, kde sa zrazilo s Fiatom Ducato. Jeho vodič (34) z Horných Salíb a spolujazdec (32) z Bojničiek utrpeli zranenia, ktorým na mieste podľahli. Vodič Fiatu Ducato z Nitry bol s ťažkými zraneniami prevezený vrtuľníkom do nemocnice. Auto začalo v dôsledku nehody horieť.

Nehodu na mieste prevzal vyšetrovateľ, na zistenie presných príčin bol pribratý aj znalec z odboru cestná doprava. Polícia cestu uzatvorila a vykonáva odklon premávky po okolitých obciach.

Polícia apeluje na vodičov

Zvýšte opatrnosť, jazdite s ohľadom na jesenné podmienky. Na cestách býva viac vody, ktorá môže stáť vo vyjazdených koľajach a spôsobiť tak aquaplaning. Spomaľte! Na jazdu sa sústreďte a sledujte situáciu v cestnej premávke.

Fotogaléria :

Zdroj a Foto: HaZZ, VZZS , Martina Kredatusová hovorkyňa KR PZ v Trnave

 

Kategórie článku: Nezaradené

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.