Úvod  >  Článok:  Aktualizácia : Tragická dopravná nehoda pri meste Gbely

Aktuálne : Tragická dopravná nehoda v katastri obce Gbely

Hasiči momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala v katastri obce Gbely, okres Skalica. Pri nehode kamión narazil do stromu. Pri zrážke došlo k zraneniu dvoch osôb, pričom jedna utrpela zranenia nezlučiteľné so životom.

 

Druhú osobu hasiči vyslobodzujú pomocou hydraulického náradia. Na miesto udalosti smeruje posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby. Štátna cesta je momentálne uzavretá.

Aktualizácia : Tragická dopravná nehoda pri meste Gbely

Posádka leteckých záchranárov z Bratislavy letela dnes krátko popoludní k dopravnej nehode, ktorá sa stala pri meste Gbely, časti Adamov. Po čelnom náraze kamióna do stromu sa na mieste nachádzali dvaja zranení pasažieri.

Jeden z nich utrpel rozsiahle poranenia, ktorým, žiaľ, podľahol. Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky. Posádka leteckých záchranárov si po prílete prevzala od rýchlej lekárskej pomoci do svojej starostlivosti 52-ročného muža, ktorého zo zakliesneného kamióna museli hasiči najskôr vyslobodiť.

Pacient bol pri vedomí, na okolnosti nehody si však nepamätal a sťažoval sa na výrazné bolesti chrbtice, hlavy a hrudníka. Lekárka mu doplnila ďalšiu potrebnú liečbu a po preložení na palubu vrtuľníka bol pacient v stabilizovanom stave s poraneniami viacerých častí tela letecky prevezený do Nemocnice sv. Cyrila a Metóda v Bratislave.

Na ceste opäť vyhasol život

Polícia dokumentuje dopravnú nehodu, ku ktorej došlo okolo 13. h na ceste I/2 medzi Kútmi a Holíčom pri odbočke na Adamov. Vodič nákladného auta Volvo zatiaľ z nezistených príčin narazil do stromu. Pri nehode utrpel jeho spolujazdec zranenia, ktorým na mieste podľahol.

Vodiča so zraneniami previezol do nemocnice vrtuľník záchrannej služby. Cesta je v úseku prejazdná v jednom pruhu, polícia na mieste riadi a usmerňuje premávku. Vodičov žiadame o zvýšenie opatrnosti.

Zdroj : HaZZ , AIR – TRANSPORT EUROPE  , Martina Kredatusová hovorkyňa KR PZ v Trnave

Ilustračné foto : AIR – TRANSPORT EUROPE 

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním