Úvod  >  Článok:  Aktualizované : Tragická dopravná nehoda v katastri obce Ostrov v okrese Piešťany

Aktualizované : Tragická dopravná nehoda v katastri obce Ostrov v okrese Piešťany

Hasiči momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala v katastri obce Ostrov v okrese Piešťany. Pri udalosti sa zrazili dve vozidlá, v ktorých sa v tom čase viezlo 5 osôb. Jedna osoba bola z vozidla vyslobodzovaná hydraulickým náradím a neskôr resuscitovaná, svojim zraneniam však na mieste podľahla. Ostatné štyri osoby (z toho dve deti) utrpeli zranenia rôzneho rozsahu. Jedna maloletá osoba bola do nemocnice prevezená záchranárskym vrtuľníkom. Hasiči na mieste poskytovali predlekársku prvú pomoc a na havarovaných vozidlách momentálne vykonávajú protipožiarne opatrenia. Zasahujú profesionáli z Piešťan a dobrovoľní hasiči z obce Pobedim.

Jedna osoba utrpela zranenia nezlučiteľné so životom

Dnes ráno bol záchranársky vrtuľník z Trenčína privolaný k dopravnej nehode, ktorá sa stala pri obci Ostrov (okres Piešťany). Po čelnej zrážke dvoch osobných motorových vozidiel skončilo jedno auto prevrátené na streche mimo vozovky. V ňom sa nachádzali 4 zranené osoby, z toho dve maloleté. Žiaľ, jedna osoba utrpela zranenia nezlučiteľné so životom a na mieste im podľahla. Posádka záchranárskeho vrtuľníka si do svojej starostlivosti prevzala 8-ročné dieťa s poranením hlavy, otrasom mozgu a odreninami po tele. Po poskytnutí neodkladného zdravotného ošetrenia preložili záchranári chlapca na palubu vrtuľníka a v stabilizovanom stave po celý čas pri vedomí bol letecky prevezený do Národného ústavu detských chorôb v Bratislave.

Cesta je plne prejazdná

Žiaľ, žena, ktorá by onedlho oslávila 40-ku, sa už domov nevráti. K nehode došlo asi o pol desiatej ráno na ceste medzi Krakovanmi a Očkovom.Vodička Renaultu Thália sa pravdepodobne snažila vyhnúť oproti idúcemu autu, ktoré predbiehalo Jeep a bolo v jej jazdnom pruhu. V dôsledku vzniknutej kolízie došlo k čelnej zrážke s Jeepom. Žena na sedadle spolujazdca utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla.
V aute sa viezli 3 deti. Podľa predbežných informácií je  8 ročný syn zosnulej ťažko zranený. Deti vodičky, 11 ročný chlapec utrpel vážne zranenia a 6 ročné dievčatko by malo byt ľahko zranené. Ich matka utrpela ťažké zranenia. Na mieste zasahoval aj vrtuľník .Udalosť na mieste prevzal vyšetrovateľ, polícia presné príčiny nehody vyšetruje aj za pomoci znalca.
Polícia žiada svedkov, ktorí nehodu videli a vodiča, ktorý predbiehal Jeep, aby sa prihlásili. Prihlásiť sa môžete priamo na linku 158.

Fotogaléria :

Zdroj a Foto: HaZZ ,VZZS

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním