Aktuálne : Vážna dopravná nehoda osobného vozidla a motorky

Hasiči zo Žiaru nad Hronom aktuálne zasahujú pri dopravnej nehode osobného automobilu a motorky na št. ceste I/65 v katastri mesta Kremnica. Pri nehode utrpeli dve osoby zranenia rôzneho rozsahu.

Hasiči poskytli zraneným osobám predlekársku prvú pomoc a zabezpečili vozidlá proti vzniku požiaru. Štátna cesta je momentálne uzavretá v oboch smeroch.

Aktualizácia : Motocyklista podľahol ťažkým zraneniam

Polícia v Žiari nad Hronom začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenie. V nedeľu (12.8.) o 15.55 hodine, došlo na ceste I/65 pri Kremnici k dopravnej nehode, pri ktorej zomrel motocyklista.

38-ročný vodič motocykla zo Seliec, viedol motocykel YAMAHA MT09, po ceste v smere od Kremnických Baní na Kremnicu a počas klesania a prejazdu pravotočivou zákrutou v úseku, kde je zvislou dopravnou značkou stanovená najvyššia dovolená rýchlosť na 50 km/h, prešiel s motocyklom do protismeru, kde čelne narazil do oproti idúceho vozidla PEUGEOT 5008, ktoré viedla 20-ročná vodička z okresu Martin.

Pri dopravnej nehode motocyklista utrpel ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol. Vodička bola na mieste jednorázovo ošetrená. U vodičky alkohol zistený nebol, prípadná prítomnosť alkoholu u motocyklistu bude skúmaná počas nariadenej súdnej pitvy.

Na vozidlách vznikla škoda odhadnutá na 15.000 eur. Na mieste bol prítomný aj súdny znalec z odboru cestnej dopravy a nehoda je v štádiu vyšetrovania.  

V uplynulom týždni došlo v Banskobystrickom kraji k 4 smrteľným dopravným nehodám. Preto apelujeme na všetkých účastníkov cestnej premávky k zvýšenej opatrnosti. Ľudský život je neporovnateľne cennejší, ako rýchla a neopatrná jazda na aute či motorke.

Fotogaléria ( klikni pre plný náhľad )

Zdroj a Foto: HaZZ ; mjr. PhDr. Mária Faltániová oddelenie komunikácie a prevencie

Tento článok zaujal veľa ľudí

 
error: Content is protected !!