Úvod  >  Článok:  Aktualizované : Vážna dopravná nehoda v k.o. Jablonica 

Aktuálne : Vážna dopravná nehoda v k.o. Jablonica

Hasiči zo Senice momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala na štátnej ceste č. I/51 v katastri obce Jablonica. Pri nehode sa zrazilo osobné vozidlo s kamiónom, pričom vozidlo zostalo po nehode na streche mimo cesty a kamión sa prevrátil mimo vozovku.

Hasiči museli z havarovaného vozidla vyslobodzovať jednu osobu, ktorú následne resuscitovali. Na mieste bude pristávať vrtuľník ZZS. Cesta je momentálne uzavretá v oboch smeroch.

K dopravnej nehode pri obci Jablonica bol privolaný aj vrtuľník

K vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala dnes ráno pri obci Jablonica (okres Senica), bol privolaný aj záchranársky vrtuľník z Trenčína. Po zrážke osobného auta s kamiónom potreboval urgentnú zdravotnú starostlivosť vodič osobného auta, ktorý so svojim vozidlom skončil prevrátený na streche mimo vozovky.

50-ročný muž bol v bezvedomí, prítomní záchranári museli u pacienta zahájiť kardiopulmonálnu resuscitáciu, ktorá bola úspešná. Po pristátí vrtuľníka v blízkosti nehody si pacienta prevzali do svojej starostlivosti leteckí záchranári.

Vodič utrpel vážne kraniocerebrálne poranenie a ďalšie tržné poranenia na hlave. Doplnili mu potrebnú liečbu a preložili na palubu vrtuľníka. Na umelej pľúcnej ventilácii s vážnym úrazom hlavy bol v stabilizovanom stave letecky transportovaný do Univerzitnej nemocnice Bratislava – Kramáre.

Vodič osobného auta Peugeot 206 chcel pravdepodobne predbiehať

Polícia dokumentovala dopravnú nehodu, ku ktorej došlo na ceste medzi Trstínom a Jablonicou dnes ráno okolo 06.30 h.   Vodič osobného auta Peugeot 206 chcel pravdepodobne predbiehať, pričom tento manéver ho dostal do protismeru a tu sa čelne zrazil s oproti idúcim kamiónom.

50 ročný vodič Peugeotu z obce Jablonica utrpel ťažké zranenia, do nemocnice ho prevážal záchranársky vrtuľník. Cesta bola v úseku ne nevyhnutne potrebný čas neprejazdná, polícia premávku odkláňala cez okolité obce. 

Fotogaléria :

Zdroj a Foto: HaZZ, VZSS, Martina Kredatusová hovorkyňa KR PZ v Trnave

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním