Úvod  >  Článok:  Aktualizované : Nehoda si vyžiadala spolu 27 zranených osôb

AKTUALIZOVANÉ : VIACERO ZRANENÝCH PO NEHODE AUTOBUSU

V Žiline (Zádubnie) vodič mestského autobusu zišiel mimo cestu, zostal na boku v jarku. V autobuse sa zranilo viacero osôb.

Nehoda si vyžiadala spolu 19 zranených osôb

Nehoda autobusu v Zádubní (Žilina), v ktorom sa viezli prevažne deti. Pri nehode zasahuje niekoľko posádok pozemnej záchrannej zdravotnej služby a tiež záchranársky vrtuľník. Nehoda si vyžiadala spolu 19 zranených osôb so zraneniami rôzneho charakteru.

Podľa prvotných informácií by sa však nemalo jednať o žiadne ťažké zranenia. Deväť osôb bolo smerovaných do žilinskej nemocnice, ostatní pacienti sú transportovaní do Čadce a okolia.

Aktualizácia:

Pôvodný počet zranených sa zvýšil až na 27 osôb. Štyri osoby utrpeli stredne ťažké zranenia, ostatní pacienti mali ľahké poranenia. Pacienti boli smerovaní do nemocníc v Žiline, Čadci a Považskej Bystrice. Pri nehode zasahovalo 6 posádok ZZS a 1 záchranársky vrtuľník.

V mestskej časti Žiliny havaroval autobus mestskej hromadnej dopravy

V pondelok popoludní havaroval v Žiline, v mestskej časti Zádubnie autobus mestskej hromadnej dopravy. 61 ročný vodič autobusu MHD jazdiaci v smere Budatín – Zádubnie z doposiaľ nezistených príčin zišiel mimo cestu. V autobuse sa viezlo niekoľko desiatok cestujúcich, z tohto počtu cestujúcich 22 utrpelo zranenia, ktoré si vyžiadali prevažne jednorazové ošetrenie.

Jeden z cestujúcich bol vrtuľníkom transportovaný do nemocnice, jeho zranenia zatiaľ bližšie špecifikované nie sú.

Dychová skúška u vodiča autobusu požitie alkoholických nápojov nepotvrdila. Okolnosti dopravnej nehody vyšetruje polícia v Žiline.

Fotogaléria:

Zdroj a foto : Polícia SR,Falck

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním