Úvod  >  Článok:  Aktualizované: Z dôvodu nepriaznivej poveternostnej situácie zasahujú hasiči pri viacerých udalostiach 

Aktuálne: Z dôvodu nepriaznivej poveternostnej situácie zasahujú hasiči pri viacerých udalostiach

V súvislosti s dnešnou ( 4.2.2020) nepriaznivou poveternostnou situáciou zaznamenali hasiči nárast výjazdov k technickým udalostiam. Od rána zasahujú na 30 miestach, a to najmä pri popadaných stromoch, ktoré blokujú cestné komunikácie a ohrozujú zaparkované vozidlá. V niekoľkých prípadoch boli vyslaní k odčerpávaniu prebytočnej vody zo zatopených priestorov. V obci Hovorce (okres Púchov) je z dôvodu vyliatia miestneho potoka vyhlásený 3. stupeň povodňovej aktivity. Nárast výjazdov hasičov je zreteľný najmä v Banskobystrickom, Bratislavskom, Trnavskom a Trenčianskom kraji.

Dávajte si veľký pozor na cestách

Husté sneženie od skorých ranných hodín komplikuje dopravu na väčšine územia nášho kraja.

Aktuálne je už prejazdný horský priechod Kremnické Bane, cesta II/529 cez Lom nad Rimavicou, ako aj Šturec sú naďalej uzavreté pre nákladnú dopravu nad 10 m. Sneh komplikuje prácu aj záchranným zložkám.

Upozorňujeme vodičov na obmedzenia v doprave

– Turzovka – časť Predmier – cesta II/484 je uzavretá z dôvodu, že voda podmýva cestu a časť sa zosúva. Polícia na mieste reguluje dopravu striedavo v jednom jazdnom pruhu.

– cesta 1/14 horský priechod Šturec je úplne neprejazdný pre zasneženú, neupravenú cestu, na mieste sú hliadky polície,

– cesta 1/72 horský priechod Čertovica je úplne neprejazdný, nakoľko sa tam nachádza skrížený kamión, hliadky polície vykonávajú odklon vozidiel,

– cesta 1/78 medzi Oravským Podzámkom a Hruštínom – horský priechod Príslop je pre kamiónovú dopravu neprejazdný z dôvodu nepriaznivých poveternostných podmienok, tvoria sa kolóny – sú tam skrížené nákladné vozidlá, hliadky polície sú na mieste a regulujú dopravu.

Čertovica uzavretá pre všetky vozidla

Horský priechod Čertovica je aktuálne uzavretý pre všetky vozidlá, z dôvodu skríženého kamióna v smere od Liptovského Hrádku. Ak môžete, radšej sa tomuto úseku vyhnite!

Viacero dopravných obmedzení na území Prešovského kraja

Vodiči, zvýšte opatrnosť na cestách! Vo všetkých severných okresoch Prešovského kraja husto sneží.

Horský priechod Vernár je z dôvodu hustého sneženia pre nákladnú dopravu neprejazdný.

Policajné hliadky z Obvodného oddelenia PZ v Hranovnici a Okresného dopravného inšpektorátu v Poprade sú na mieste a riadia dopravu.

Cestári sa snažia, aby bola táto cesta v čo najkratšom čase opäť prejazdná.

Na diaľnici D1 v úseku Mengusovce – Važec je takisto pre husté sneženie znížená rýchlosť na 100 km/h.

Donovaly sprejazdnené pre osobnú dopravu

Horský priechod Donovaly je aktuálne pre osobnú dopravu prejazdný. Naďalej však dávajte veľký pozor na cestách!

NA NÁBREŽÍ SVÄTÉHO METODA V PRIEVIDZI POZOR: VYLIEVA SA VODA Z RIEKY

Polícia upozorňujeme motoristickú verejnosť o uzavretí ulíc: Nábrežie svätého Metoda a Nábrežie Jána Kalinčiaka v Prievidzi z dôvodu vylievania sa rieky Handlovka a zatápania predmetných miestnych komunikácii.

Vzhľadom na zmenu dopravnej situácie žiadame účastníkov cestnej premávky, aby sa plne venovali vedeniu motorového vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávka a dbali na zvýšenú ohľaduplnosť a opatrnosť.

Fotogaléria:

Zdroj a Foto: HaZZ, Polícia SR

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním