Antigénové testy za 5 eur? Spišskonovoveský primátor sa obracia na Ministerstvo zdravotníctva SR

Antigénové testy za 5 eur? Spišskonovoveský primátor sa obracia na Ministerstvo zdravotníctva SR

Ministerstvo zdravotníctva SR zverejnilo zoznam 66 nemocníc – antigénových mobilných odberových miest, kde budú vykonávať antigénové testy za poplatok 5 eur. Tieto MOM dostali na to pokyn od Ministerstva zdravotníctva SR.

Netýka sa to, žiaľ, Nemocnice Svet zdravia v Spišskej Novej Vsi, ktorá od MZSR nedostala príkaz na takéto testovanie a nebola ani pripojená do systému NCZI a eZdravie a z toho dôvodu nemôže vykonávať antigénové testy za nižšiu cenu.

Občania sa môžu dať otestovať v Spišskej Novej Vsi v mobilných odberných miestach avšak cena sa bude pohybovať v štandardných sumách okolo 15 eur.

Z toho dôvodu sa obraciam na ministerstvo zdravotníctva s požiadavkou, aby zahrnulo Nemocnicu Svet zdravia v Spišskej Novej Vsi do zoznamu nemocníc, kde budú vykonávať antigénové testy za päťeurový poplatok. Obyvatelia okresného mesta, ktoré je v prvej dvadsiatke najväčších miest na Slovensku nemôžu byť diskriminovaní a posielaní na lacnejšie antigénové testovanie do Krompách alebo Levoče. Tunajšia nemocnica patrí medzi najúspešnejšie nemocnice Slovenska a sme na jej výkony hrdí. Preto je logické, aby ju ministerstvo zaradilo do spomínaného zoznamu,“ uviedol primátor Spišskej Novej Vsi Pavol Bečarik.

V roku 2020 sa nemocnica Svet zdravia v Spišskej Novej Vsi dostala na špičku celoslovenského prieskumu poisťovne Dôvera, vyhrala v prieskume – viac ako 6 500 pacientov poslalo vyplnený dotazník o spokojnosti počas ich hospitalizácie.

Zdroj : Mesto Spišská Nová Ves

Foto : Spišiakoviny , FB Pavol Bečarik

 

 

This function has been disabled for Spišiakoviny.