AUTOBUSÁR NAFÚKAL SKORO DVE PROMILE

AUTOBUSÁR NAFÚKAL SKORO DVE PROMILE

O tom, že sú niektorí vodiči nepoučiteľní, nezodpovední, jazdia pod vplyvom alkoholu a ohrozujú tým nielen svoju bezpečnosť, ale najmä nás, ostatných účastníkov cestnej premávky, sa policajti v trenčianskom kraji presviedčajú denne. Šokujúce však je, keď si pod vplyvom alkoholu sadne za volant vodič profesionál- vodič autobusu…

45-ročný Róbert z okr. Prievidza jazdil ako vodič prepravnej spoločnosti na diaľkovom autobuse III. triedy zn. Yutong po ceste I/9 v Bánovciach nad Bebravou smerom na Prievidzu. Policajti nemohli veriť vlastným očiam, keď alkotest u vodiča-profesionála ukázal hodnotu 0,95 mg/l, čo predstavuje 1,98 promile alkoholu v dychu.

V čase, keď policajti vodiča autobusu kontrolovali sa v autobuse nachádzalo 5 ľudí. Následne policajti vodiča obmedzili na osobnej slobode. Po lekárskom vyšetrení ho umiestnili do policajnej cely. Róberta vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Bánoviec nad Bebravou obvinil z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Za uvedený trestný čin v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov.

This function has been disabled for Spišiakoviny.