Bitka na centrálnom prijme v Poprade, napadli zdravotníka

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Poprade obvinil 30 ročného miestneho muža menom Daniel z prečinu ublíženia na zdraví spáchaného  v súbehu s prečinom nebezpečného vyhrážania a s prečinom výtržníctva.

Daniel v sobotu /  07.07.2018 / krátko pred 22-hou hodinou na mieste verejnosti prístupnom … v priestoroch čakárne centrálneho príjmu v budove popradskej nemocnice,  sa slovne vyhrážal  zdravotníckemu pracovníkovi.

Pri výkone  jeho  povolania ho slovne atakoval, že ho zabije, že si na neho počká, keď príde na najbližší výjazd. Neostalo však pri slovných vyhrážkach, Daniel pracovníka následne aj fyzicky napadol … päsťou ho udrel do oblasti tváre.

Napadnutý muž utrpel pomliaždeniny na tvári  s podozrením na otras mozgu. Útočník u napadnutého muža vzbudil dôvodnú obavu o život a zdravie. Útočník bol  zadržaný, bol obmedzený na osobnej slobode a bol umiestený do cely policajného zaistenia. Ak sa Danielovi vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na šesť mesiacov až na tri roky.

Zdroj :

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove

oddelenie komunikácie a prevencie

Ilustračné foto : pixabay

 

Tento článok zaujal veľa ľudí

 
error: Content is protected !!