Úvod  >  Článok:  Bude neznesiteľnému zápachu v Levoči už koniec? Polícia zadržala miestneho agropodnikateľa (video)

Bude neznesiteľnému zápachu v Levoči už koniec? Polícia zadržala miestneho agropodnikateľa

Obyvateľov Levoče už dlhé mesiace trápil neznesiteľný zápach šíriaci sa z tamojších polí. Majiteľ Biofarmy Tatra Agrolev Peter Kováč mal na role rozlievať neznámu látku, o ktorej tvrdil, že je to biohnojivo a všetky obvinenia odmietal.
Levočania dokonca niekoľkokrát vyšli do ulíc a protestovali proti zápachu. Hoci sa obrátili s týmto problémom na rôzne inštitúcie nikde nepochodili a už sa zdalo, že im ani nikto nepomôže. No dnes sa veci pohli.

Vyšetrovateľom Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove bolo dnešného dňa 11.05.2020 vznesené obvinenie levočskému agropodnikateľovi Petrovi K. ako aj právnickej osobe podnikajúcej v agro-sektore v levočskom regióne.

„Po viac ako ročnom dokazovaní, Prešovský krajský vyšetrovateľ zadokumentoval a objasnil rozsiahlu trestnú činnosť obvineného proti životnému prostrediu. Výška škody bola znaleckými posudkami preukázaná na sumu v celkovom rozsahu niekoľkých miliónov eur,“ ozrejmil prešovský policajný hovorca Igor Pavlik.

Ako doplnil vyšetrovateľ obvineného zadržal a momentálne prebiehajú ďalšie procesné úkony. „Bližšie informácie poskytneme hneď, ako to dôkazná situácia dovolí,“ uzavrel Pavlik.

O vyjadrenie k momentálnej situácii sme požiadali aj aktivistku za čistý vzduch v Levoči, Ivanu Kellnerovú .

„My, ako občianski aktivisti, sme na tieto skutočnosti dlhodobo poukazovali. Veríme,že orgány činné v trestnom konaní dotiahnu túto záležitosť do víťazného konca. Bojovali sme za spravodlivosť. V žiadnom prípade sme nemali v úmysle očierniť osobu pána konateľa či jeho firmu. Záležalo nám len na tom, aby konal v súlade so zákonom bez znečisťovania a ohrozovania životného prostredia, ako aj kvality života všetkých občanov mesta Levoča. Túto situáciu budeme naďalej intenzívne sledovať a podrobne sa jej venovať,“ vyjadrila sa.

„Veríme, že spravodlivosť konečne zvíťazí, a budeme môcť dýchať v Levoči čistý vzduch,“ dodala aktivistka Eva Otrubčáková.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním