Kategórie
Krimi Región Spiš Rôzne Slovensko Správy Tlačové správy

Čech sa správal v penzióne na Spiši ako zmyslov zbavený. Narobil škody za tisíce eur.

Čech sa správal v penzióne na Spiši ako zmyslov zbavený. Narobil škody za tisíce eur.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi v uplynulých dňoch po vykonaní potrebných procesných úkonov a zadovážení dôkazov vzniesol obvinenie 35-ročnému mužovi, občanovi Českej republiky,  pre prečin porušovania domovej slobody v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci.

Obvinený muž podľa doterajšieho vyšetrovania koncom minulého týždňa v jednom z penziónov v Spišskej Novej Vsi, kde bol ubytovaný, poškodzoval zariadenie. Rozbil sklenenú výplň na vchodových dverách, poškodil stoličky a omietku na viacerých miestach na chodbe. Ďalej poškodil viacero dverí v priestoroch penziónu, ktoré vykopol.  Potom prešiel do časti budovy, v ktorej sa nachádzajú bytové jednotky. Do niekoľkých bytov vstúpil po vykopnutí dverí, vošiel dovnútra a vykrikoval ženské meno. Po výzve tam bývajúcich ľudí, aby z bytu odišiel, tak aj urobil.

Privolaná policajná hliadka OO PZ Spišská Nová Ves podozrivého muža obmedzila na osobnej slobode na mieste činu a následne eskortovala na policajné oddelenie. Po vykonaní potrebných úkonov bol muž umiestnený do cely policajného zaistenia. Poškodením zariadenia bola škoda predbežne vyčíslená viac ako 8.000 eur. Polícia miesto udalosti dôkladne zadokumentovala, zaistila viacero kriminalistických stôp a tiež v izbe, kde bol obvinený ubytovaný, zaistila podozrivé látky, a to zelenú sušinu a bielu kryštalickú látku. Zaistené veci a stopy už skúmajú experti Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ na pracovisku v Košiciach.

V súvislosti so zaistenými podozrivými látkami vyšetrovateľ PZ začal vo veci trestné stíhanie pre drogovú trestnú činnosť a podľa výsledkov expertízneho skúmania a po vykonaní potrebných úkonov rozhodne o ďalšom postupe vo veci. Zároveň bol obvinenému mužovi odobratý biologický materiál, ktorý bude podrobený toxikologickému vyšetreniu, pretože muž zjavne javil známky požitia alkoholických, či iných návykových látok.

Od kolegov z Českej republiky boli získané informácie, že obvinený muž má bohatú trestnú minulosť, prevažne majetkového charakteru.Obvinenému cudzincovi, ktorý je stíhaný väzobne, po dokázaní viny hrozí za tieto skutky trest odňatia slobody až na 5 rokov.

Zdroj :

mjr. Mgr. Jana Mésarová

hovorkyňa | Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach

Ilustračné foto : pixabay

This function has been disabled for Spišiakoviny.

Exit mobile version