Čelná zrážka: Policajti zachránili dva ľudské životy z horiaceho auta

Share

Čelná zrážka: Policajti zachránili dva ľudské životy z horiaceho auta

Policajná hliadka spozorovala ešte koncom minulého mesiaca pri Komjaticiach dve vozidlá, ktoré sa evidentne zrazili čelne. Mimo vozidla sa nachádzala jedna osoba. Vo vnútri auta zostali zakliesnené dve a ťažko zranené osoby. Auto začínalo horieť. Dvere sa nedali otvoriť, nech sa akokoľvek policajti snažili.

Do úvahy neprichádzalo vytiahnutie osôb cez okno pre rozsah ich zranení. Napriek vypätej situácii, keď tieto osoby kričali od bolesti a chceli sa dostať ihneď von, policajti zachovali chladnú hlavu a auto začali hasiť. Hasiči prišli o pár minút a hliadka im pomohla obe osoby vyslobodiť.

Prvý zranený, ktorý bol mimo vozidla, bol už medzičasom prepustený z nemocnice. Dvojica z druhého vozidla sa podrobila náročným operačným zákrokom. Jednej je stav stabilizovaný, ďalší bojuje naďalej.

Ppráp. Gabriel Dobrovodský a nstržm. Milan Korduliak z PMJ preukázali vo výkone služby mimoriadnu obetavosť a statočnosť, kedy vďaka svojmu rozhodnému konaniu aj napriek veľmi psychicky náročnej a vypätej situácii bez ohľadu na nebezpečenstvo svojho vlastného ohrozenia vynaložili maximálne úsilie smerujúce k záchrane dvoch ľudských životov čo sa im v konečnom dôsledku aj podarilo, pretože keby nekonali tak rozhodne, obetavo a rýchlo obe osoby by v horiacom vraku motorového vozidla zhoreli za živa.

Zdroj : Polícia Slovenskej republiky

 

Kategórie článku: KrimiSlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.