Kategórie
Dopravné informácie Krimi Región Spiš Rôzne Slovensko Správy

Aktualizácia článku : Chcel nabúrať do stromu, no netrafil

Chcel nabúrať do stromu, no netrafil

Posádka RLP Falck Záchranná a.s. SNV zasahovala včera 8.8.2018 približne o 21:45 h. pri nehode osobného automobilu na ceste medzi obcami Iliašovce a Smižany, okr. SNV.

Vodič auta zišiel z vozovky, podľa jeho slov chcel nabúrať do stromu, no netrafil. Pri nehode utrpel ľahké poranenia, sťažoval sa na bolesť v oblasti ľavej hornej končatiny. Po ošetrení bol za asistencie polície transportovaný do nemocnice v SNV.

Aktualizácia článku : Chcel nabúrať do stromu, no netrafil

V stredu (8.8.) okolo 21. hodiny došlo v katastri obce Smižany (okr. Spišská Nová Ves) k dopravnej nehode.

Podľa doterajších zistení 42-ročný vodič zo Spišskej Novej Vsi viedol osobné motorové vozidlo zn. Audi A4 v smere jazdy od obce Smižany do obce Iliašovce, pričom na rovnom úseku cesty pravdepodobne z dôvodu neprispôsobenia rýchlosti jazdy najmä svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky, zišiel s vozidlom v smere svojej jazdy z vozovky, narazil do stromu, ďalej pokračoval v jazde, a následne s autom prešiel do protismernej časti vozovky, kde ostal s vozidlom zakliesnený mimo cesty.

Po príchode na miesto dopravnej nehody ho hliadka podrobila dychovej skúške, ktorej výsledok bol pozitívny, a  to 0,89 mg/l alkoholu v dychu (1,85 promile). Podľa predbežnej lekárskej správy utrpel vodič pri dopravnej nehode ťažké zranenia. Škoda, ktorá vznikla na vozidle, bola predbežne vyčíslená na 1.500 eur. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Zdroj a foto : Falck Záchranná a.s.

por. Mgr. Lenka Ivanová

hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach

This function has been disabled for Spišiakoviny.

Exit mobile version