Úvod  >  Článok:  Chodec pri nehode utrpel vážne zranenia , zrazila ho žena ktorá nemá vodičský preukaz

Chodec pri nehode utrpel vážne zranenia , zrazila ho žena ktorá nemá vodičský preukaz

Polícia vo Zvolene vyšetruje dopravnú nehodu, pri ktorej chodec utrpel ťažké zranenia. 44-ročná vodička osobného auta, ktorá nie je držiteľkou vodičského preukazu, vo štvrtok (22.8.) v popoludňajších hodinách v Medovarciach zrazila chodca. Dostatočne sa nevenovala vedeniu vozidla a odzadu narazila do 32-ročného muža, ktorý išiel po pravej strane cesty. Po náraze ho prehodilo cez auto a dopadol na betónový odvodňovací kanál. Auto ostalo zakliesnené na hrane kanála.

Po nehode bol zranený chodec letecky transportovaný do nemocnice v Banskej Bystrici. Z dôvodu jeho bezvedomia mu bola odobratá krv. U vodičky alkohol pri dychovej skúške zistený nebol a taktiež jej bola odobratá krv aj moč s podozrením na užitie veľkého množstva antidepresívnych liekov, alebo iných návykových látok. Polícia bude v ďalšom konaní preverovať aj podozrenie z neoprávneného použitia motorového vozidla.

Za 7 mesiacov sme v kraji zaevidovali 57 dopravných nehôd s účasťou chodcov, z toho 15 dopravných nehôd zavili chodci. Pri týchto nehodách prišiel 1 chodec o život, 52 chodcov bolo zranených z toho 11 ťažko. Na priechode pre chodcov vodiči zrazili 16 chodcov.

Fotogaléria :

Zdroj a foto : Polícia SR

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním