Úvod  >  Článok:  Chodkyňa neprežila zrážku so žeriavom

Chodkyňa neprežila zrážku so žeriavom

Zrážku s niekoľko tonovým žeriavom neprežila včera (17.12.2018) večer žena prechádzajúca cez cestu v Prešove. K dopravnej nehode došlo v čase okolo 17:25 hod. na priechode pre chodcov na križovatke ulíc Obrancov mieru a Požiarnická.

V smere na Ul. Levočskú viedol 57 ročný muž z obce Uzovský Šalgov, okr. Sabinov  žeriav Tatra T815, pričom za doposiaľ presne nezistených príčin zrazil dvoch chodcov, 48 ročného muža a 57 ročnú ženu, obaja z Prešova. Chodci v čase dopravnej nehody prechádzali cez vyznačený prechod pre chodcov z ľavej strany na pravú z pohľadu vodiča a motorové vozidlo prednou časťou narazilo do chodcov.

Dôsledkom zrážky došlo k ľahkému zraneniu u chodca, ktorý utrpel  rôzne povrchové zranenia s doposiaľ nezistenou dobou liečenia a chodkyne, ktorá dôsledkom zrážky utrpela ťažké zranenia, na následky ktorých v čase o 22.25 hod. dňa 17.12.2018 podľahla vo FNsP Prešov.

Telo nebohej sa nachádza na pracovisku ÚDZS v Prešove, kde bude vykonaná pitva. Na vozidle vznikla škoda v sume cca 30,- Eur. K zraneniu vodiča nedošlo. Dychová skúška u vodiča vozidla negatívna.

V danej veci je do konania pribratí znalec z odboru cestná doprava a znalcom z odboru zdravotníctvo bola nariadená súdna pitva. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin Usmrtenie.

Fotogaléria :

Zdroj a foto :  mjr. JUDr. Mgr. Daniel Džobanik hovorca KR PZ v Prešove

 

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním