Úvod  >  Článok:  Ďalšia tragédia na D1: Dopravná nehoda cisterny si vyžiadala jednu mŕtvu osobu

Ďalšia tragédia na D1: Dopravná nehoda cisterny si vyžiadala jednu mŕtvu osobu

Hasiči momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala na 141 km diaľnice D1 na úrovni Dubnice nad Váhom v smere na Žilinu.

Ako informuje Prezídium Hasičského a záchranného zboru na Facebooku pri nehode sa cisterna prevážajúca benzín prevrátila mimo cestu, pričom nehodu neprežila 1 osoba (vodič cisterny).

„Hasiči momentálne vyslobodzujú vodiča z kabíny, na vozidle vykonávajú protipožiarne opatrenia a zachytávajú unikajúce kvapaliny. Diaľnica je na tomto úseku uzavretá, upozorňujeme vodičov, aby sa mu vyhli,“ dodávajú.

Aktualizované :

HROZÍ VÝBUCH NA D1: ÚSEK JE NEPREJAZDNÝ ! 

Dnes dopoludnia (dňa 30. apríla) krátko pred 09.30 hodine došlo na diaľnici D1 k.ú Prejta (okres Ilava) k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej zahynul 33-ročný vodič.

Podľa doterajších zistení k dopravnej nehode došlo tak, že 33-ročný vodič z okresu Žilina jazdil s nákladným, motorovým cisternovým vozidlom po diaľnici D1 smerom od Bratislavy na Žilinu a z doposiaľ nezistených príčin zišiel mimo cestu na pole, kde sa s plne naloženou cisternou prevrátil.

Vodič podľahol svojim zraneniam priamo na mieste dopravnej nehody.

Na miesto dopravnej nehody je prizvaný aj súdny znalec z odboru cestná doprava. Doprava po diaľnici D1 v mieste kde došlo k tragickej dopravnej nehode je odklonená z bezpečnostných dôvodov (hrozí nebezpečie výbuchu) a riadia ju policajti.

Žiadame vodičov, aby rešpektovali pokyny policajtov a o ohľaduplnosť a trpezlivosť pri prechádzaní daným úsekom.

Aktualizované :

Hasiči stále odčerpávajú palivo z havarovanej cisterny

Hasičom sa doposiaľ podarilo prečerpať približne 3/4 obsahu nádrží havarovanej cisterny. Tesne po 19.00 hod. bol sprejazdnený jeden pruh diaľnice D1 v smere do Bratislavy. Na mieste havárie momentálne zasahuje 10 hasičov z hasičských staníc v Trenčíne a Púchova.

Zdroj : HaZZ,  FB Polícia Slovenskej republiky

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním