Ďalšia tragická nehoda vo Vysokých Tatrách

Ďalšia tragická nehoda vo Vysokých Tatrách

V pondelok dňa 10. 09. 2018 v neskorých večerných hodinách bola na Operačné stredisko tiesňového volania HZS nahlásená nezvestnosť litovského turistu, ktorý sa v ten istý deň predpoludním sám vybral z Téryho chaty na Prostredný hrot. Posledný telefonický kontakt s ním mali známi okolo 11:00 hodiny, neskôr už na telefonáty neodpovedal.

O súčinnosť boli požiadaní príslušníci PZ SR z Vysokých Tatier, ktorí preverili miesto ubytovania turistu a prostredníctvom Prezídia PZ SR bola uskutočnená lokalizácia mobilného telefónu nezvestného, avšak s negatívnym výsledkom.

V skorých ranných hodinách odišli do oblasti Prostredného hrotu pátrať záchranári z Oblastného strediska HZS Vysoké Tatry. O súčinnosť bola požiadaná aj Letka MV SR.

Hľadaného litovského turistu záchranári našli v Bráničkovom žľabe spadajúcom do Veľkej Studenej doliny, žiaľ už bez známok života. Vo vrcholovej knihe našli horskí záchranári zápis od nezvestného.

Turista sa pravdepodobne počas zostupu z bližšie nezistených príčin zrútil strmým terénom.Záchranári HZS telesné pozostatky nebohého po nabalení v súčinnosti s Letkou MV SR letecky transportovali do Starého Smokovca, kde boli odovzdané príslušníkom PZ SR a obhliadajúcemu lekárovi.

Fotogaléria :

Zdroj a foto : HZS

This function has been disabled for Spišiakoviny.