Darujte rúška! Popradská nemocnica prosí o pomoc

Share

Darujte rúška! Popradská nemocnica prosí o pomoc

Aktualizované 3.10.2020

Nemocnica Poprad, a. s., sa v súvislosti s opatreniami, ktorých cieľom je predísť šíreniu koronavírusu COVID-19 obracia na všetkých malovýrobcov, či domácich výrobcov bavlnených rúšok, s prosbou o ich darovanie.

V nemocnici výrazne stúpa spotreba rúšok pre prichádzajúcich alebo hospitalizovaných pacientov, ktorí prichádzajú s viditeľne nevhodným prekrytím horných dýchacích ciest alebo počas dlhšej hospitalizácie je nutná pravidelná výmena ich rúšok. Hoci Nemocnica Poprad, a. s., využíva všetky dostupné možnosti na získanie rúšok, ich spotreba pre pacientov výrazne stúpa. Keďže pacienti opäť vstupujú do nemocnice len cez hlavný vstup, pri ktorom sa nachádza triáž (triedenie pacientov), personál triáže na tieto chyby v prekrytí dýchacích ciest nielen ihneď upozorní, ale je aj nútený nájsť okamžité riešenie a to poskytnutím čístého nepoužitého rúška. Keďže jestvujúce zásoby bavlnených ochranných rúšok pre prichádzajúcich pacientov sa míňajú rýchlejšie, ako sú dopĺňané, nemocnica opäť hľadá všetky dostupné možnosti, ako ich zabezpečiť. Ide výlučne o pomoc pre pacientov, ktorá však zároveň predstavuje dôležitú ochranu aj pre samotný zdravotnícky personál nemocnice.

Keďže súčasnú situáciu zatiaľ stále sprevádza nárast ochorení, darovanie akéhokoľvek množstva je jednou z mála ciest, ako je možné zabezpečiť nevyhnutné zásoby rúšok pre očakávaných pacientov. Táto výzva je určená všetkým, ktorí v súčasnej situácii majú možnosti na to, aby takýmto spôsobom preukázali svoju spolupatričnosť.

Odborníci sa zhodujú v tom, že akékoľvek, a teda nielen certifikované rúško, je v súčasnej situácii základným preventívnym ochranným prostriedkom. Zároveň vyzývame všetkých pacientov prichádzajúcich do nemocnice za nevyhnutným ošetrením, aby nezabúdali na rúška a chránili seba i svoje okolie.

V prípade, že máte možnosť darovať akékoľvek množstvo týchto nepoužitých bavlnených ochranných prostriedkov, prosíme, prineste ich priamo do nemocnice a odovzdajte pracovníkom triáže na kontrole pri vstupe do nemocnice. Výzva platí do odvolania.

Za akúkoľvek pomoc ĎAKUJEME!

Zdroj : Nemocnica Poprad

 

Kategórie článku: Región SpišRôzneSlovenskoSprávyZdravie

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.