Dcéra týrala matku, ktorá sa jej stará o dieťa

Dcéra týrala matku, ktorá sa jej stará o dieťa

Vyšetrovateľ vo Zvolene obvinil zo zločinu týrania blízkej osoby a zverenej osoby 28-ročnú ženu zo Sliača. Od mája 2017 do súčasnosti týrala svoju 67-ročnú matku. Spôsobovala jej psychické a fyzické utrpenie v byte v ktorom spoločne prechodne vo Zvolene bývali. Opakovane jej vykrúcala ruky, kopala ju a bila do rôznych častí tela, nadávala jej, pýtala od nej peniaze a jedlo, ktoré poškodená v obave pred ňou ukrývala.

Naposledy v sobotu (7.7.) po tom, ako jej poškodená odmietla dať peniaze, kuchynským nožom ju porezala na prste. Po jej zadržaní a vykonaní procesných úkonov, vyšetrovateľ obvinenú umiestnil do policajnej cely a spracoval  podnet na návrh na jej vzatie do väzby. Na základe príkazu sudcu už bola obvinená vzatá do väzby a za tento zločin, v prípade preukázania viny, môže byť potrestaná odňatím slobody na 7 až 15 rokov. 

Obvinenú stíha polícia aj za zanedbanie povinnej výživy, pretože si úmyselne neplnila svoju zákonnú povinnosť prispievať na výživu svojej ročnej dcérke, ktorú má dočasne zverenú do starostlivosti jej matka, ktorej sa odvďačila tým, že ju týrala.  

Za prvý polrok 2018 polícia v Banskobystrickom kraji eviduje 49 takýchto trestných činov, kedy dochádza k domácemu násiliu. Najviac prípadov evidujeme práve v okrese Zvolen .

Zdroj :

mjr. PhDr. Mária Faltániová

hovorkyňa KR PZ BB

Ilustračné foto : pixabay

 

This function has been disabled for Spišiakoviny.