Úvod  >  Článok:  Dobrá správa: Zoologická záhrada v Spišskej otvorí svoje brány

Dobrá správa: Zoologická záhrada v Spišskej otvorí svoje brány

Hoci tento rok mala byť zoologická záhrada v Spišskej Novej Vsi pre návštevníkov výnimočne otvorená už od 1. apríla, nestalo sa tak kvôli celosvetovej pandémii.
Postupné uvoľňovanie opatrení sa dotklo aj ZOO a svoje brány nakoniec otvorí v stredu 6. mája.
Ako inde tak, aj tu však budú platiť určité podmienky, ktoré budú musieť návštevníci dodržiavať.

– Do areálu ZOO a do ZOOSHOPU budú môcť vstúpiť iba návštevníci s rúškom alebo inou vhodnou pokrývkou zakrývajúcou nos a ústa.
– Na pokladni pri predaji vstupeniek je umiestnené bezpečnostné plexisklo. Predaj vstupeniek bude prebiehať v hotovosti, ale návštevníkom odporúčame hlavne platbu bezkontaktne kartou.
– Dezinfekčné prostriedky budú návštevníkom k dispozícii pri vstupe/pokladni ZOO, pri bufete, pri vstupe do ZOOSHOPU, na detskom ihrisku, pri nápojových a zábavných automatoch a na verejných WC (toalety sa budú dezinfikovať každú hodinu).

– Vstup do ZOOSHOPU a na verejné WC bude možný iba po jednej osobe a pri prípadnom čakaní v rade dodržujte odstup 2 metre.
– Občerstvenie v bufete a v cukrárni bude podávané z predajných okienok a k dispozícií budú vonkajšie terasy za dodržania určitých podmienok.
– Prísny zákaz dotýkať sa zvierat.
– Prísny zákaz kŕmiť zvieratá.

Ako informuje vedenie ZOO automaty na krmivo a požičovňa detských vozíkov budú až do odvolania mimo prevádzky. Pre návštevníkov budú sprístupnené všetky vonkajšie expozičné časti, ale pavilón Aquaterra bude až do odvolania zatvorený.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním