Dobré správy zo Spiša: Jedinečný festival statického umenia sa predsa len uskutoční

Share

Dobré správy zo Spiša: Jedinečný festival statického umenia sa predsa len uskutoční

Koronavírus ovplyvnil životy mnohých z nás. V rámci karanténnych opatrení sa zrušili aj všetky spoločenské či kultúrne udalosti, no bežný život, tak ako sme ho poznali predtým sa už pomaly vracia do normálu.

V mnohým mestách sa hlavne cez leto konajú rôzne akcie, trhy či jarmoky. Tradičnou akciou v Spišskej Novej Vsi je Spišský trh, ten sa však, ako avizovalo mesto, tento rok konať nebude. Taktiež sa zrušili aj ďalšie veľké akcie, akými sú – Dni mesta či remeselný trh.

Tradičnou akciou v Spišskej Novej Vsi sa stáva aj jediný festival statického umenia na Slovensku – Festival Živé sochy, ktorý sa každý rok teší veľkej obľube. Aj keď pôvodne mal byť aj tento festival zrušený zdá sa, že jeho fanúšikovia si predsa len prídu na svoje.

„Náš umelecký riaditeľ Radovan Michalov bol na stretnutí s poslankyňou a rodáčkou zo Spišskej Novej Vsi Mária Šofranko a my sa veľmi tešíme, že vám môžeme oznámiť, že termín 1-2 august 2020 si môžete stále nechať rezervovaný pre náš festival ,“ oznámili organizátori festivalu na sociálnej sieti s tým, že celý organizačný tím a aj umelci robia všetko pre to, aby 4. ročník festivalu prebehol kvalitne a najmä bezpečne.

Kategórie článku: EkonomikaKam do mestaKultúraRegión SpišRôzneSlovensko

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.