Dôchodkyňa prišla pri lúpeži o kabelku, páchateľ jej ju vrátil a požiadal ju, aby nevolala políciu

Dôchodkyňa prišla pri lúpeži o kabelku, páchateľ jej ju vrátil a požiadal ju, aby nevolala políciu

Vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote vo štvrtok (16.8.) začal trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže. V stredu (15.8.) okolo 18.45 hodine v Hnúšti na Školskej ulici, na ceste pri bývalej kolkárni, prišiel páchateľ k 79-ročnej dôchodkyni z Hnúšte, ktorá držala v ruke malú háčkovanú kabelku a snažil sa jej ju z ruky vytrhnúť.

Poškodená sa bránila a udierala ho kabelkou po hlave so slovami: „Ty debil, čo robíš? Zavolám políciu“.

Na to páchateľ bez slov jej opäť chytil kabelku, začal s ňou trhať a následne sa mu podarilo kabelku poškodenej vytrhnúť z ruky a ušiel. Keď páchateľ zistil, že v nej nemá dôchodkyňa peniaze, po chvíli sa vrátil a odovzdal jej kabelku s mobilom aj kľúčmi a požiadal ju, aby nevolala políciu a aby mu odpustila.

Svojím konaním spôsobil poškodenej modriny na zápästí a nakoľko jej kabelku aj s obsahom vrátil, nevznikla jej žiadna škoda. Vyšetrovateľ  na základe popisu osoby a svedeckých výpovedí v piatok (17.8.) obvinil zo zločinu lúpeže 19-ročného Petra  z Hnúšte.  

Nakoľko sa obvinený  nachádza na neznámom mieste, obvinenie mu bolo vznesené v jeho neprítomnosti a bolo po ňom vyhlásené pátranie. Obvinený sa tohto skutku dopustil na chránenej osobe, preto môže byť potrestaný odňatím slobody na 7 až 12 rokov.

mjr. PhDr. Mária Faltániová

hovorkyňa KR PZ BB

This function has been disabled for Spišiakoviny.