Aktualizácia : Pri čelnej zrážke vyhasol život vodiča Fabie

Share

Dopravná nehoda si vyžiadala jednu mŕtvu osobu

Hasiči z Ružomberka  zasahovali pri dopravnej nehode, ktorá sa stala v katastri obce Liptovská Osada. Pri nehode došlo k zrážke osobného vozidla a autobusu. Osobné auto skončilo po náraze v priekope. V čase udalosti sa v autobuse nachádzalo 30 cestujúcich, z ktorých nikto neutrpel zranenia.

Hasiči zranenú osobu vyslobodili z vozidla pomocou hydraulického náradia. Následkom dopravnej nehody utrpela jedna osoba zranenia nezlučiteľné so životom. Na miesto udalosti smeruje evakuačný autobus HaZZ. Štátna cesta 1/59 je momentálne uzavretá v oboch smeroch.

Náraz ho následne vymrštil do betónového múru pri ceste

Tragická dopravná nehoda sa stala približne o 17:00 hod. na ceste medzi Liptovskou Osadou a Donovalmi. Osobné vozidlo prešlo do protismeru a zrazilo sa s autobusom, pričom náraz ho následne vymrštil do betónového múru pri ceste.

Nehoda si, žiaľ, vyžiadala jednu mŕtvu osobu – vodiča osobného auta. Pacient pri náraze utrpel zranenia nezlučiteľné so životom, privolaný lekár musel skonštatovať smrť.

Aktualizácia : Pri čelnej zrážke vyhasol život vodiča Fabie

V sobotu 6. októbra 2018 v popoludňajších hodinách došlo na ceste I/59 medzi obcou Liptovskou Osadou a križovatkou na Korytnicu k čelnej zrážke medzi vozidlom Škodou Fabia a diaľkovým autobusom.

55 ročný vodič Škody Fabia v miernej pravotočivej zákrute z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru, kde došlo k čelnej zrážke oproti idúcim diaľkovým autobusom Karosa, ktorý viedol 66 ročný vodič. Po náraze vozidlo Fabia otočilo a odhodilo do kamenného múru nachádzajúceho sa v smere jazdy vozidla.

Pri dopravnej nehode utrpel na mieste 55 ročný vodič Fabie zranenia, ktorým na mieste podľahol. Vodič autobusu utrpel predbežne ľahké zranenia. Hmotná škoda na vozidlách je odhadnutá na cca 12.000,- eur. U vodiča Fabie bola nariadená pitva. Okolnosti dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.

Fotogaléria :

 

Zdroj a foto : HaZZ ,Falck , Jana Balogová hovorca KR PZ v Žiline

Kategórie článku: Dopravné informácieKrimiSlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...